Nëse koronavirusi vret me mijëra, aborti gati 10 milionë njerëz për 3 muaj, përse jemi në “arrest shtëpie”? (tabela)

Duhet të lëçisni

Doza e tretë e vaksinës, Maqedonia e Veriut merr vendimin, rekomandohet për tre kategori qytetarësh

Maqedonia e Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës për gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësorë dhe personat me imunitet të dobët. Ministri...

Ministria e Brendshme e Kosovës ka lëshuar mbi 6.000 targa të përkohshme për tri ditë

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka njoftuar se prej 20 shtatorit e deri në përfundim të ditës së mërkurë, më 22 shtator,...

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...

Shefi Ekzekutiv i Modernas: Pandemia mbyllet brenda një viti

Shefi Ekzekutiv i Modernas, Stéphane Bancel thotë se pandemia e koronavirusit mund të përfundojë brenda një viti pasi rritja e prodhimit të vaksinave siguron...

worldometers.info është një burim i besueshëm i të dhënave statistikore të vdekjeve për sëmundjet e ndryshme. Atje mund të gjeni në kohë reale sa njerëz vdesin dhe infektohen në çdo moment nga koronavirusi.

Por, gjithashtu në këtë faqe gjejmë të dhëna edhe për sëmundjet a shkaqet e tjera që i marrin jetën njerëzve.

Tabela që shoqëron këtë shkrim flet për periudhën nga 1 janari në 25 mars.

Në gati tre muaj raportohen 21 297 njerëz të vdekur në të gjithë botën nga COVID-19, por mbi 100 mijë nga gripi sezonal, nga alkoli mbi gjysëm milioni, nga duhani më shumë se 1 milion dhe më e tmerrshmja gati 10 milionë jetë ka marrë këto tre muaj aborti.

Shfarosjen po e sjell njeriu, i cili po bën Zotin duke i marrë jetën foshnjeve me abort!!!

Por, atëherë me këto shifra kaq të ulëta, shumë më të ulëta se gripi sezonal përse duhet të jemi në karantinë?

Shpjegimin e e jep mjeku i mirënjohur shqiptar, Fahri Beqa që punon për strukturat e shëndetit publik në Gjermani. Sipas tij u karantinuam, sepse nuk e dinim forcën e koronavirusit nuk mund të parashikonim nëse do vdisnin 1 mijë apo 1 milion vetë. Tani që e njohim virusin është koha për të marrë masat që t’i kthehemi jetës normale, siç po bën Gjermania.

Po Shqipëria e vogël që është në “luftë” çfarë do të bëj?

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Doza e tretë e vaksinës, Maqedonia e Veriut merr vendimin, rekomandohet për tre kategori qytetarësh

Maqedonia e Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës për gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësorë dhe personat me imunitet të dobët. Ministri...

Ministria e Brendshme e Kosovës ka lëshuar mbi 6.000 targa të përkohshme për tri ditë

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka njoftuar se prej 20 shtatorit e deri në përfundim të ditës së mërkurë, më 22 shtator,...

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...

Shefi Ekzekutiv i Modernas: Pandemia mbyllet brenda një viti

Shefi Ekzekutiv i Modernas, Stéphane Bancel thotë se pandemia e koronavirusit mund të përfundojë brenda një viti pasi rritja e prodhimit të vaksinave siguron...

Shefi i UNMIK thirrje Kosovës e Serbisë: Çështja e targave të zgjidhet përmes dialogut

Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka reaguar të enjten pas bllokadave të krijuara në pikat kufitare Jarinjë...