Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Artistët e Durrësit argëtojnë qytetarët në ballkone, koncert në kohë karantine (film)

Nga Media 0

Artistët e Durrësit kanë argëtuar për një orë qytetarët e vetëizoluar në banesë. Qytetarët e ndoqën koncertin nga ballkonet.

Këto pamje nuk janë të zakonshme për qytetin e Durrësit në këtë kohë pandemie.

Rruga është kthyer në skenën e artistëve në këto ditë të vështira izolimi.

Nga dritaret, banorët dëgjojnë tingujt e muzikës.

Megjithëse të izoluar prej koronavirusit, artistët kanë dhuruar emocion. Nismës iu bashkua edhe humoristi Edmond Halili. Organizatori Ardi Omeri tregoi se qëllimi i gjithë kësaj nisme është dhënia e shpresës.

Pas performancës, të gjithë banorët duartrokitën në shenjë respekti për artistët.

/abcnews.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej