- Advertisement -

TAG

Durrës

Dita e dytë në auditore! Ç’pritet të ndodhë sot me studentët e pavaksinuar

Sot është dita e dytë e zhvillimit të mësimit në Universitete, ku nuk lejohet futja e studentëve të pa vaksinuar. Vetë të rinjtë kanë...

Aksident i pesëfishtë në Durrës, fuoristrada përplas 4 mjete, makinat bëhen “copë”

Një aksident i pesëfishtë është regjistruar në Durrës. Nga pamjet e aksidentit në fjalë, shihet se si një makinë ka përplasur 4 makina të...

Basha: Në truallin e shkollës “Naim Frashëri” në Durrës do ndërtohet qendër tregtare për të pastruar paratë e Çelajt e Dakos

Kryedemokrati Lulzim Basha ka denoncuar zhvendosjen e një shkolle në Durrës, në truallin e të cilës deklaroi se do të ndërtohet një qendër tregtare. Nga...

Durrës,Makina përplaset me murin, plagoset shoferi dhe pasagjeri

2 të plagosur kanë mbetur gjatë një aksidenti të ndodhur në Durrës pak më parë. Informacion paraprak Me datë 05.10.2021 rreth orës 16:20, në Spitall, Durrës,...

Durrës, 44-vjeçari merr armën dhe qëllon mbi banesën e një të riu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në  në lagjen nr.15, Durrës, ku një 44-vjeçar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim...

Berisha përkujton Sokol Olldashin në Durrës, salla ngrihet në këmbë duke thërritur emrin e Kolit (film)

Me ovacione të shumta është pritur ish kryeministri Sali Berisha në qytetin e Durrësit. Gjatë foltores në pallatin e Kulturës “Aleksandër Moisiu” në Durrës, ish...

Krimi Ekonomik arreston 2 persona në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim nga specialistët e seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar. Në pranga është vënë Saimir...

Goditën me mjete të forta një person në Durrës, policia kap autorët

Durrës/Informacion paraprak Goditën me mjete të forta pas një konflikti të çastit nje shtetas, shoqërohen dy autorët e dyshuar të ngjarjes. Në lagjen Nr.18 Durrës, dyshohet...

Zjarr në një banesë në Durrës

Një banesë është përfshirë nga flakët këtë të premte në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kullë, Manëz, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit...

Pamje të rënda! Në lokal jashtë orarit policor, efektivët dhunojnë të rinjtë në Durrës (Film)

Një sherr mes policëve e të rinjve ka ndodhur në Durrës më 17 shtator. Mësohet se të rinjtë ishin në lokal, por jashtë orarit policor...

Latest news

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

BE jo në të njëjtën linjë me SHBA? Soreca zbulon nëse do të bashkëpunojë apo jo me Sali Berishën

A do të bashkëpunojë BE dhe ambasadori i saj në Shqipëri, Luigi Soreca me ish-kryeminsitrin Sali Berisha, nëse ai rikthehet në krye të PD? Ambasadori...

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...
- Advertisement -