- Advertisement -

TAG

Durrës

Reshjet e shiut, rrëshqitje dherash e rënie pemësh tek “Currilat” në Durrës (foto)

Reshjet e shiut gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar probleme në zonën e Currilave. Raportohet se nga era e fortë në Currila ishin rrëzuar dy...

Gjendet i pajetë pronari i një firme në autostradën Tiranë-Durrës

Pronari i një firme është gjetur i pajetë në autostradën Tiranë-Durrës. Bëhet me dije se i pajetë është gjetur shtetasi me inicialet N. D., 58...

Merr flakë banesa në katin e 4-t të pallatit në Durrës

Një banesë në katin e katërt të një pallati në Durrës është përfshirë nga flakët. Policia bën me dije se zjarri ka ardhur prej...

Qindra doza heroinë dhe miliona lekë në banesë, arrestohen dy persona në Durrës

Finalizohet operacioni i koduar “Last Time”, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta. Policia e Durrësit, sekuestroi qindra doza...

Operacion antidrogë në Durrës, sekuestrohen 8 kg kanabis, 2 të rinj në pranga

Policia e Durrësit ka sekuestruar rreth 8 kg kanabis dhe janë arrestuar dy persona. Raportohet se të arrestuarit janë shtetasit Romario Xhixha (Urumova) dhe Eduard...

Ishte e parkuar, shpërthen në flakë makina në Durrës

Një automjet ka shpërthyer në flakë në lagjen 4 në qytetin e Durrësit. Mjeti ishte i parkuar kur u përfshi nga zjarri, ndërsa shkaqet...

Kanë kaluar 14 muaj, banorët e pallateve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës ende në pritje

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferri këtë të martë ka bërë me dije se dhe pse kanë kaluar 14 muaj banorët e...

Përmbytet lagja nr.13 në Durrës, banorët detyrohen të izolohen

Lagja nr.13 në Durrës është përmbytur nga reshjet e shumta të shiut. Situata e rënduar ka detyruar që banorët të izolohen pasi shiu ka...

Basha me banorët në Sukth: Po të mendonte për ju, qeveria nuk do të ishte shtruar në restorante

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet ditën e sotme në Rrushkull të Durrësit, për të parë situatën e krijuar nga përmbytjet. Duke folur...

Moti i keq bllokon kanalizimet në Durrës, përmbyten disa rrugë përreth stadiumit, makinat “notojnë” në ujë

Shqipëria është përfshirë nga moti i keq me reshjte të dendura në ditët e fundit të vitit 2020. Për shkak të shirave të shumta, janë...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -