- Advertisement -

TAG

Durrës

Era e fortë rrëzon statujën e Redonit në Durrës dhe skelën e një pallati (film)

Statuja e Redonit në Durrës është rrëzuar gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme si pasojë e erërave të forta. Statuja e cila ndodhet në...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë para pak minutash në Shqipëri. Mësohet se epiqendra ishte në veri-lindje të Durrësit dhe pati një magnitudë 3.4 të...

Xhaferraj: Fermerët janë braktisur nga qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka deklaruar se fermerët janë braktisur nga qeveria. Ai shton se braktisjes së qeverisë, ata i janë...

Edi Rama u jep arabëve portin e Durrësit me ligj favorizues

Mëngjesin e 26 nëntorit Kryeministri Edi Rama u nis papritur me çarter drejt Emirateve të Bashkuara Arabe, duke deklaruar në njoftim zyrtar, se qëllimi...

Ndodh në Durrës/ Protestuesi i shoqëruar del me me barrelë nga Drejtoria e Policisë (film)

Dita e katërt e protestës është mbyllur me shoqërime të shumta në disa nga qytetet kryesore të vendit. Policia nuk hezitoi të përdorte gazin lotjsellës...

Pjesë e protestës për vrasjen e 25 vjeçarit, 7 të arrestuar dhe 15 të proceduar në Durrës

Në ditën e tretë të protestave për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha, policia e Durrësit ka arrestuar 7 persona si dhe ka proceduar...

U dhunua 5 ditë më parë humb jetën në spital 55 vjeçari, arrestohen dy autorët në Durrës

Një 55 vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e së premtes në spitalin e Traumës si pasojë e plagëve të marra. Raportohet se viktima Dervish Kalaja,...

Ndizet edhe Durrësi, të rinjtë “pushtojnë’ rrugët e qytetit (film)

Krahas Tiranës, protesta masive po zhvillohen edhe në qytetin e Durrësit, ku grupe të rinjsh kanë bllokuar rrugët kryesore me koshat e plehrave të...

Protestuesit në Durrës u vendosin zjarrin koshave të plehrave, tubim “kuqezi” në Pogradec

Në Durrës protesta ka agravuar, pasi grupi i qytetarëve kanë hedhur koshat e plehrave në rrugë duke u vendosur më pas zjarrin. Gjithashtu protestuesit...

Sherr me thika në një lokal në Ishëm të Durrësit, 3 të plagosur

3 persona kanë mbetur të plagosur pas një sherri me thika në Ishëm të Durrësit, ndërsa në pranga u vunë 3 autorët e dyshuar...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -