- Advertisement -

TAG

qytetaret

Basha publikon videon: Dështimi po troket për herë të tretë në derën tuaj. Mos ia hapni derën!

Kreu i Partisë Demokrati, Lulzim Basha, nëpërmjet një video-mesazhi të rrjetit social “Facebook” bën sërish thirrje që qytetarët të votojnë për ndryshimin. Pjesë nga mesazhi...

Basha: Kukësi ka pasuri por është i vjedhur, me 25 prill qytetarët do të marrin “hak”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në kuadër të fushatës elektorale të 25 prillit këtë të premte është takuar me minatorët e Kukësit. Në fjalën...

“Mos lejoni t’i vrasin”, qytetarët përplasen me punonjësit për fatin e qenëve të rrugës

Një video e publikuar në “Animal Rescue Albania” ka bërë bujë në rrjete sociale. Punonjësit e Bashkisë Tiranë kanë nisur sërish me mbledhjen e...

Dëbora bllokon Rrugën e Kombit, shpërthejnë qytetarët: Dështim total, nuk ka borëpastruese

Mjaftuan pak reshje dëbore pranverore për të bllokuar Rrugën e Kombit, një arterie kryesore për lidhjen me pjesën veriore, verilindore dhe Kosovën. Vonesa e...

Policia e Shtetit nuk fal qytetarët e pabindur: 809 gjoba në 24 orët e fundit (Disa biznese e pësojnë rëndë)

Policia e Shtetit ka gjobitur 809 shtetas në 24 orët e fundit, të cilët kishin shkelur rregullat për parandalimin e pandemisë. Nga këta, 709 shtetas...

Nuk respektuan masat anti-covid, gjobiten 863 qytetarë në 24 orë

U konstatuan pa maskat mbrojtëse, ndëshkohen me masë administrative 863 shtetas. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e...

Pa maska në rrugë, gjobiten mbi 1400 persona në 24 orët e fundit

Policia ka ndëshkuar 1672 persona  të cilët lëviznin pa maskë, 1451 prej tyre janë konstatuar duke ecur në rrugë pa maskë, ndërsa 221 të...

Policia vijon ndëshkimet ndaj qytetarëve për mosrespektimin e masave anti-covid, ja sa gjoba janë vënë në 24 orë

Policia e Shtetit vijon gjobitjen e qytetarëve për mosrespektimin e masave kundër koronavirusit. Gjatë 24 orëve të fundit, policia kaevidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative...

‘Asnjë manipulim i Erion 20-Përqindshit s’i mbush gropat e Tiranës

Partia Demokratike ka vënë ën dukje sot se rrugët dytësore në të gjithë kryeqytetin kanë mbetur në degradim të plotë në tetë vite dhe...

Dështimi i plotë/ Ministria e Mbrojtjes qytetarëve: Mos dilni nga shtëpitë!

Nëpërmjet një deklarate të bërë publike gjatë ditës së sotme, Ministria e Mbrojtjes u kërkon qytetarëve që të evitojnë lëvizjet jo të domosdoshme. Përveç zonës...

Latest news

Zyrtari më i lartë kinez pranon se vaksinat kanë një efektshmëri të ulët

Kreu i Qendrave Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundje ka thënë se efektiviteti i vaksinave Covid të vendit është i ulët. Në një...

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...
- Advertisement -