- Advertisement -

TAG

termeti i fuqishem

Tërmeti i fuqishëm, vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit në Turqi

Ekipet e shpëtimit turke po kërkojnë ende nëpër rrënojat e ndërtesave të shembura nga tërmeti i fuqishëm i së premtes. Numri i të vdekurve nga...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...

Tërmeti në Turqi/ Erdogan: Zoti i mëshiroftë viktimat

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan reagon pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin e tij mbrëmjen e sotme. Përmes një postimi në Twitter,...

Tërmeti, Meta: Testimi i godinave duhet të nisë urgjentisht

Presidenti Ilir Meta ka ndarë në Facebook një këshillë të Zef Mazit, për nevojën urgjente sipas tij të testimit të godinave, pas tërmetit të...

Laç/ Pallati i dëmtuar, banorët nxjerrin çka të munden

Në pamjet që shihni më poshtë, pallati është dëmtuar totalisht, nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë herët në mëngjes, këtë të martë. Banorët po...

Manastirliu: Të gjitha ekipet për t’i ardhur të lënduarve në ndihmë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një lidhje për “ABC News” u shpreh deri më tani janë realizuar 190 misione të kryera në territor...

Rita Ora kërkon ndihmë për shqiptarët e prekur nga tërmeti

Tërmeti i fuqishëm që tronditi Shqipërinë të shtunën ka solidarizuar dhe këngëtaren kosovare Rita Ora. Rita Ora i ka bërë thirrje fansave të saj të...

Tërmet i fuqishëm në Tajvan, të paktën 4 të vdekur

Një tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4 ballë goditi një ditë më parë Tajvanin. Tërmeti shkatërroi shumë ndërtesa, madje disa rrugë u çanë. Po...

Këngëtarja shqiptare i shpëton tërmetit të fuqishëm në Greqi

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,7 ballë në ishullin Kos të Greqisë ka shkaktuar 2 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur, ndërsa...

Latest news

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën “Dhorkë Orgocka” po kryhen arnime për fushatë elektorale (film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...
- Advertisement -