Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti në Turqi/ Erdogan: Zoti i mëshiroftë viktimat

Nga Klodiana 0

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan reagon pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin e tij mbrëmjen e sotme. Përmes një postimi në Twitter, Erdogan siguron qytetarët se po punohet fort që fatkeqësia natyrore të mbyllet me sa më pak dëme njerëzore ndërsa shpreh ngushëllimet e tij për jetët e humbura.

“Si Presidenti i Turqisë,  dua tju ve në dijeni se po punohet fort. Ne qëndrojmë pranë kombit tonë me të gjitha institucionet dhe organizatat tona, veçanërisht AFAD dhe Kizilay. Zoti i mëshiroftë vëllezërit/ motrat tanë që humbën jetën në tërmet dhe uroj shërim të menjëhershëm për ata që janë lënduar”, shkruan Erdogan në postim.

 

Image

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej