- Advertisement -

TAG

Recep Tayyip Erdogan

Tërmeti i fortë në Turqi, reagon Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, reagon pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 7.0 i shkallës...

Erdogan: Turqia ka bërë përparim të madh në zhvillimin e vaksinave dhe ilaçeve kundër COVID-19

Pas SHBA-së dhe Kinës, Turqia është bërë vendi i tretë që zhvillon vaksinat lokale, sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), tha...

Skandali i Air Albania/ Biznesmeni turk: Në mashtrimin e Sinan Idrizit u përfshi kryeministri Edi Rama

Në skandalin e Air Albania, i cili do të gjykohet në Turqi del hapur që kryeministri Edi Rama është investuar personalisht për të favorizuar...

Reagon Erdogan pas tërmetit shkatërrues në Turqi, “Vendi ynë nuk ka nevojë për ndihma”

Ka shkuar në 35 numri i viktimave nga tërmeti shkatërrues i 24 janarit në Turqi. Nga tërmeti me magnitudë 6.8 ballë i shkallës Righter...

Tërmeti në Turqi/ Erdogan: Zoti i mëshiroftë viktimat

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan reagon pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin e tij mbrëmjen e sotme. Përmes një postimi në Twitter,...

Erdogan: Nëse popujt e Europës jetojnë në paqe, kjo është falë Turqisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se nëse popujt e Evropës jetojnë paqe, kjo është falë sakrificës së Turqisë dhe popullit turk, raporton...

Erdogani bën thirrje për bojkotimin e pajisjeve elektronike amerikane

Recep Tayyip Erdogan tha se Turqia do të bojkotojë produktet elektronike të Shteteve të Bashhkuara të Amerikës, që kanë vendosur sanksione dhe kanë rritur...

Kriza e lirës, Banka Qendrore turke ndërmerr masa

Banka Qendrore turke njoftoi se është e gatshme të ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për të garantuar stabilitet financiar, pas kolapsit të lirës....

Do të jetë një ceremoni madhështore, Rama dhe Thaçi të pranishëm në inaugurimin e Erdoganit

Ceremonia që do të zhvillohet në rezidencën presidenciale të Turqisë pas ceremonisë së betimit të presidentit Recep Tayyip Erdoğan në parlament, do të jetë...

Autokraci?! … Një normalitet i ri

Nga Frrok Çupi Fitorja absolute e presidentit turk, Recep Tayyip Erdoğan e ka vënë atë në radhën e liderëve të fortë në botë, në të...

Latest news

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...

514 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 514 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 1750 mostra të testuara njofton IKSHPK-ja. Raportohet se tre...
- Advertisement -