- Advertisement -

TAG

Presidenti i Turqisë

Në Mbrostart të Fiertit po na vjen udhëheqia

Edi Rama, brenda 10 ditëve të fundit ka shkuar tre herë në fshatin Mbrostar të Fierit, afër të cilit do të ndërtohet spitali elektoral...

Edi Rama sulmon nga Turqia Bashkimin Europian (film)

“Po hapim një kapitull të ri në marrëdhëniet mes dy vendeve”. Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës me Recep Tayyip Erdoğan njoftoi marrëveshjet e arritura....

Rama në Turqi, pas takimit kryeministi do të hajë edhe bakllavanë e Erdoganit

Kryeministri Edi Rama do të pritet sot në një takim në Ankara nga Presidenti i Turqisë Rexheb Tayyib Erdogan. Presidenca turke thekson se Rama do të pritet me...

Tërmeti i fortë në Turqi, reagon Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, reagon pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 7.0 i shkallës...

Gjak e dhjamë ju bëftë!/ Rama pi çaj me Erdoganin dhe zgjidh hallet e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto duke pirë çaj me Presidentin e Turqisë Recep Tayp Erdogan, të cilin e konsideron mikun e tij...

Erdogan: Sado të bashkohen frontet e armiqësisë, nuk do mund ta ndalojnë rritjen e Turqisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se “Në thelbin e aktiviteteve tona në Mesdheun Lindor dhe në Egje është kërkimi i të...

Erdogan: Turqia ka bërë përparim të madh në zhvillimin e vaksinave dhe ilaçeve kundër COVID-19

Pas SHBA-së dhe Kinës, Turqia është bërë vendi i tretë që zhvillon vaksinat lokale, sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), tha...

Shpërthimi në Bejrut, Erdogan bën deklaratën e fortë: Ka të dhëna që flasin për raketa…

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, bëri deklarata të forta në lidhje me shpërthimin e pak ditëve më parë në Liban, i cili shkaktoi...

I ofenduan dhëndrin dhe i kërcënuan vajzën, Erdogan me “dorë të hekurt” ndaj mediave sociale: Do marr masa të ashpra

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan tha se do të forcojë kontrollin qeveritar mbi mediat sociale. Kjo pasi dhëndri i tij Berat Albayrak, ministër i...

Erdogan nuk i jep dorën ambasadorit shqiptar, ja reagimi i tij (film)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shqipërisë në Ankara, Kastriot Robo.Raportohet se mes tyre...

Latest news

Negociatat/ Zaev: Përmbushëm të gjitha kushtet për fillim të bisedimeve

Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e Forumit të Parë Ekonomik tha se Maqedonia e Veriut  ka komentuar vendimin e djeshëm të ministrave evropiane. Zaev në...

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...
- Advertisement -