Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Manastirliu: Të gjitha ekipet për t’i ardhur të lënduarve në ndihmë

Nga Klodiana 0

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një lidhje për “ABC News” u shpreh deri më tani janë realizuar 190 misione të kryera në territor për ti ardhur në ndihmë të plagosurve.

“Jemi në gadishmëri me të gjitha ekipet për ti ardhur të plagosurve. Në spitalin e Durrësit janë 175 të lënduar ndërsa personat që kanë marrë shërbim te Trauma raportohen se janë 294. Ndërkohë më shumë se 50 raste po marrin shërbim mjekësor. Në spialin e Durrësit nuk paraqiten raste të rënda, vëmendja ështe e përqëndruar në terren”, tha Manastirliu.

Ajo u shpreh se Qeveria në bashkëpunim me policinë e shtetit po punojnë për të mbajtur situatën në kontroll.

“Puna është në terren për të identifikuar rastet e personave që ende janë në kërkim nga strukturat shtetërore, janë hapur rrugët akset janë të llira nuk kemi raportime të vonesave sa i përket marrjes së ndihmës”, deklaroi Manastirliu./abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej