- Advertisement -

TAG

Ministrja e Shëndetesisë

Doza e tretë e vaksinës! Manastirliu: Kushti, të kenë kaluar 6 muaj nga doza e dytë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu konfirmoi se qytetarët mbi 18-vjeç mund të vaksinohen me dozën përforcuese kundër koronavirusit. Nga Kuvendi i Shqipëriës, ministrja u shpreh...

Albana Fico emërohet drejtoreshë e QSUT-së

Albana Fico emërohet drejtoreshë e Qendrës Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shprehet se Fico do çojë përpara projektet e mëdha të...

A do të ketë shtrëngim të masave? Mblidhet sot Komiteti Teknik të Ekspertëve

Komiteti Teknik i Ekspertëve do të mblidhet ditën e sotme për të bërë një analizë të situatës epidemiologjike në vend deri më tani. Raportohet...

Pandemia rriti rastet e dhunës në familje, Manastirliu: Me buxhetin 2022 rrisim mbështetjen për gratë e dhunuara

Kuvendi ka nisur seancën maratonë për shqyrtimin dhe miratimin e buxhetit të vitit 2022 dhe të paketës fiskale. Ministrja e Shëndetësisë në fjalën e saj...

Manastirliu jep lajmin: Realizohet me sukses operacioni i parë në zemër në Spitalin “Shefqet Ndroqi”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se është hapur qendra e dytë e kardiokirurgjisë në spitalet publike ne vend. Në një postim...

Manastirliu: Nga viti ardhshëm edhe 150 kuota të reja pranimi për studentët e Mjekësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe Rektori i Universitetit të Mjekësisë prof. Arben Gjata kanë nënshkruar Memorandumin e ri të Bashkëpunimit midis Universitetit të...

Rreziku nga personat me probleme të shëndetit mendor, Manastirliu: Në qendrat shëndetësore edhe psikologë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu është pyetur pasditen e së enjtes nga gazetarët nëse ka një plan për të evidentuar dhe trajtuar personat me...

Nga bonusi i bebes tek ndihma ekonomike, Manastirliu: Zgjerohet mburoja sociale për shtresat në nevojë

Gjatë fjalës së saj në Kuvend, për prezantimin e buxhetit të 2022, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, deklaroi se do të...

Manastirliu kërkesë ministrit italian: Rishikoni kufizimet e udhëtimeve për shqiptarët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është takuar me homologun italian Roberto Speranza sot në Romë ku kanë nënshkruar marrëveshjen 5-vjeçare të bashkëpunimit mes Ministrive...

Manastirliu: Cilët fëmijë duhet të vaksinohen kundër COVID, kushtet

Ministrja e Shëndetësisë ,Ogerta Manastirliu u bën thirrje qytetarëve të vaksinohen duke kontaktuar me mjekun e familjes. Ajo ka shpërndarë informacion në lidhje me...

Latest news

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...
- Advertisement -