- Advertisement -

TAG

Ministrja e Shëndetesisë

Manastirliu: Maska ju mbron nga koronavirusi, zbatoni këto 4 rregulla

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka përsëritur apelin për mbajtjen e maskës mbrojtëse për parandalimin e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Manastirliu ka listuar...

Skënder Brataj dhuron plazmën për trajtimin e të infektuarve me Covid-19

Mjeku i njohur Skënder Brataj i cili ka kaluar infeksionin e Covid-19 ka dhuruar ditën e sotme plazmën e gjakut që do të përdoret...

Manastirliu: Po përgatitet protokolli për hapjen e shkollave, transmetimi ka qenë i rrallë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se po përgatitet protokolli i sigurisë për hapjen e shkollave, në mënyrë që të parandalohet përhapja e koronavirusit. Gjithashtu,...

Manastirliu thirrje qytetarëve: Zbatoni vetëm këto këshilla të thjeshta!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, vijon thirrjet për qytetarët që të respektojnë masat për t’u ruajtur nga Covid. Përmes një postimi ministrja ka risjellë në...

Manastirliu publikon pamjet nga spitali COVID2: Respektoni rregullat, mos rrezikoni jetën tuaj dhe të njerëzve më të dashur

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një video të situatës që është aktualisht brenda spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”/COVID2, ku ka një fluks në...

Shefja e Infektivit apel qytetarëve: Virusi është midis jush, fluksi i pacientëve po shtohet

Shefja e Infektivit Najada Çomo i bën thirrje qytetarëve të respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit. Përmes një mesazhi të bërë publik nga ministrja e...

Manastirliu: Të angazhuar për rritjen e mbulesës vaksinale, po merren masat për përballimin e situatës vjeshtë-dimër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka thënë se po merren të gjitha masat për përballimin e situatës vjeshtë-dimër. Gjatë inspektimit të investimit të...

Manastirliu: Dyshoni se ju apo i afërmi jeni prekur nga COVID-19? Ja hapat që duhet të ndiqni

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video ku tregohet se çfarë duhet të bëjë një person kur dyshon se është prekur nga...

Manastirliu: Po përgatitemi për një rritje të infeksioneve të Covid-19 në dimër e vjeshtë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u shpreh se këto masa merren jo për të ndëshkuar por për të përmbajtur përhapjen e virusit. Duke folur nga...

Manastirliu: Grumbullimet dhe festat janë kthyer në vatra kryesore të përhapjes së infeksionit

Me rritjen e rasteve të të infektuarve dhe shifrave të viktimave në vendin tonë, si pasojë e Covid-19, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, bën...

Latest news

Libani nuk gjen qetësi, shpërthen depo e armëve, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditëm e sotme në Liban, ku ka shpërthyer një depo armësh. Mediat e huaja bëjnë me dije se nga...

Kollomoqi që na jep çdo ditë Qeveria

Nga Klodian Tomorri  Gjatë viteve 80’, teksa “ZIS-at” e Partisë transportonin në autokolonë, misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

3 viktima nga Covid-19 në vend, numri i rasteve të reja vijon të jetë i lartë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...
- Advertisement -