- Advertisement -

TAG

Ministrja e Shëndetesisë

Manastirliu apel: Mbajtja e barrierave mbrojtëse e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, vijon me thirrjet e saj për përdorimin e masave mbrojtëse ndaj Covid 19. Manastrirliu ka shpërndar mesazhin e doktoreshës Silvana...

Manastirliu: Më shumë se 120 të shtruar në spitale, të mbajmë maskë deri sa të dalë vaksina

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë apel të përsëritur nga foltorja e Kuvendit për mbajtjen e maskës duke theksuar se ajo duhet bërë...

“Dorën në zemër”, Manastirliu propozon një tjetër përshëndetje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka propozuar një mënyrë përshëndetje tjetër për të shmangur kontaktin fizik për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në një Status...

Rritja e rasteve me koronavirus/ Hapet Covid 3! Manastirliu tregon skenarët (film)

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar spitalin e përshtatur COVID3 (struktura e ish-kirurgjive në QSUT) ku aktualisht ka filluar rekrutimi...

Ndalimi i muzikës/ Kel Demi ironizon Manastirliun: Një çift u ndan, se gruaja këndonte në dush (film)

Edhe mëngjesin e sotëm nuk kanë munguar batutat në emisionin “ABC e Mëngjesit”. Ka qenë moderatori Enkel Demi, i cili ka ironizuar sërish ministres...

Manastirliu: Ndalon klubet e natës e diskot, 3 mln lekë gjobë kush thyen rregullin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu pohoi se ndalohet hapja e clube-ve të natës e diskove, ndërsa theksoi se ato po kthehen në vatra të...

Manastirliu: Të ndërgjegjësojmë njerëzit për të zbatuar masat e thjeshta

Në ceremoninë e dorëzimit të aparaturave të reja mjekësore për spitalet Covid, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu gjeti rastin t’i përgjigjet por njëkohësisht edhe...

Manastirliu publikon videon te “Infektivi”, Spahia: Krijojnë panik, tamponët jepen me racion

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka reaguar pas publikimit të videos nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që tregon situatën e rënduar nga...

COVID-19, Manstirliu: Zgjerojmë kapacitetet e testimit

Lidhur me rritjen e numrit të të infektuarve, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu ka deklaruar se vendi ynë do të zgjerojë kapacitetin e testimeve. Përmes...

Manastirliu: Maskat e barrierat mbrojtëse të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur

Qeveria shqiptare vendosi sot përdorimin e maskës/barrierën mbrojtëse prej tekstili si të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se...

Latest news

Libani nuk gjen qetësi, shpërthen depo e armëve, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditëm e sotme në Liban, ku ka shpërthyer një depo armësh. Mediat e huaja bëjnë me dije se nga...

Kollomoqi që na jep çdo ditë Qeveria

Nga Klodian Tomorri  Gjatë viteve 80’, teksa “ZIS-at” e Partisë transportonin në autokolonë, misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

3 viktima nga Covid-19 në vend, numri i rasteve të reja vijon të jetë i lartë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...
- Advertisement -