Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmet i fuqishëm në Tajvan, të paktën 4 të vdekur

Nga Klodiana 0

Një tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4 ballë goditi një ditë më parë Tajvanin. Tërmeti shkatërroi shumë ndërtesa, madje disa rrugë u çanë. Po ashtu lëkundjen e forta të tij kanë shembur edhe një hotel shumë katesh.

Deri tani raportohen 4 persona të vdekur, ndërsa më shumë se 180 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Po ashtu më shumë se 40 mijë familje mbetën pa ujë, autostradat dhe urat u mbyllën. Mediat raportojnë se rreth 30 persona mendohet të kenë mbetur të bllokuar në katet e para të hotelit “Marshal” raporton Tg.com.

Epiqendra e tërmetit ishte pranë qyteti Hualien, shumë pak kilometra nën sipërfaqen e tokës, diçka që e bëri kaq shkatërrimtar. Tërmeti i fuqishëm u pasua nga disa lëkundje dytësorë të fuqishme që i tmerruan edhe më shumë banorët e qytetit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej