- Advertisement -

TAG

kreu i pdiu

Java Çame/ Shpëtim Idrizi ndan medalje mirënjohje për dy figuarat e mëdhaja Hektor Sejkos dhe Ibrahim Hoxhës

Në kuadër të 77-të vjetorit të Genocidit Grek ndaj shqipëtarëve të Çamërisë, Shoqata Patriotike Çamëria dhe Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet organizuan ditën e...

Shpëtim Idrizi triumfon me vota mes aleatëve të PD, zhgënjen Nard Ndoka në Shkodër

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet Shpëtim Idrizi është kandidati më i votuar në listat e PD-AN në radhët e aleatëve të...

Idrizi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Me anë të një postimi në Facebook, Idrizi uron agjerim të...

“Ekonomia në duart e oligarkëve”, Idrizi: Ne do të vendosim balancat në treg (film)

I ftuar në emisionin “Log.” në ABC, ka qenë kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi. Ky i fundit është ndalur tek ekonomia, duke hedhur akuza...

Idrizi: Sot, 30 vjet më pas, Rama dhe Rilindja kthyen një tjetër eksod të atyre përmasave

Kreu i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka përkujtuar përmes një postimi në facebook, eksodin e shqiptarëve 30 vite më parë drejt...

Shpëtim Idrizi konfirmon kandidimin në Tiranë: S’ka asnjë dyshim që do të ketë marrëveshje me PD (film)

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, foli pas takimit një orësh me kreun e PD, Lulzim Basha, prej ku tha qartë se nuk ka asnjë...

Kel Demi zbulon për herë të parë: Shpëtim Idrizi ka kaluar Covid-19

Gazetari Enkel Demi ka zbuluar sot se kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka kaluar Covid-19. Gjatë emisionit "Abc-ja e mëngjesit", Kel Demi i ka treguar...

Greqia dyfishon kufirin detar, Idrizi: Keqardhje që bifteku i ministrave në Dubai u komentua më shumë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi e ka cilësuar të djeshmen një ditë të errë për Shqipërinë, pasi Parlamenti grek miratoi projekt-ligjin për zgjerimin nga...

Rama reagon për deklaratën e Idrizit: Dokrra kush thotë se Greqia është në avantazh në Gjykatën Ndërkombëtare…

Kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje, duke u shprehur edhe një herë se për pjesën, ku...

PDIU: Të ngrihet zëri për Medvegjën, të mos lejojmë kthimin e saj në një Çamëri të dytë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi zhvilloi ditën e sotme një takim me zv. Kryetaren e Kuvendit të Kosovës znj. Arbërie Nagovc dhe veprimtarin dhe...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -