- Advertisement -

TAG

kreu i pdiu

PDIU: Të ngrihet zëri për Medvegjën, të mos lejojmë kthimin e saj në një Çamëri të dytë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi zhvilloi ditën e sotme një takim me zv. Kryetaren e Kuvendit të Kosovës znj. Arbërie Nagovc dhe veprimtarin dhe...

Idrizi: Kapja e shtetit, mungesa e shpresës dhe emigrimi, arsyet e këtij revoltimi në Tiranë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur lidhur me zhvilllimet e fundit në vend për vrasjen e 25 vjeçarit, protestat në Tiranë dhe ku...

Ministri i jashtëm grek në Tiranë, Idrizi: Protesta jonë do të vazhdojë deri në fund (film)

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) ka paralajmëruar një tubim paqësor që do të mbahet ditën e sotme në orën 11:00 përpara Ministrisë...

“Kufijtë detarë me Greqinë s’duhet të diskutohen, të hiqet ligji i luftës”/ Idrizi mesazh edhe Bashës (film)

Në një intervistë me gazetarin Endri Xhafo, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi foli për zhvillimet e fundit politike në vend. Mes të tjerash, Idrizi gjatë...

Kreu i PDIU: Opozita është e bashkuar! Thirrja e Kim, një shtysë (film)

Shtatori do të jetë një muaj i rëndësishëm edhe për partitë e vogla. Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi komentoi thirrjen e ambasadores Yuri Kim drejtuar...

Zgjerimi i detit me 12 milje, Idrizi: Shqipëria i ka kryer të gjitha pikat e agjendës greke (film)

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar lidhur me debatin që ka tensionuar edhe njëherë skenën politike në vend, atë të detit. Në një intervistë për...

Zgjerimi i detit me 12 milje, Idrizi: Shqipëria i ka kryer të gjitha pikat e agjendës greke (film)

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar lidhur me debatin që ka tensionuar edhe njëherë skenën politike në vend, atë të detit. Në një intervistë për...

Marrëveshja e detit/ Idrizi: Rama i pa shqetësuar, i pranon këtë të drejtë të Greqisë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar në lidhje me çështjen e detit, ku siç ai shprehet se për shkak të problematikës që ne kemi...

“Çështjet kombëtare nuk negociohen”, Idrizi: “Mos Harro Çamërinë” i drejtohet qeverisë greke (film)

Në përkujtimin e 76-vjetorit të genocidit mbi shqiptarët e Çamërisë, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi bëri thirrje që në këtë kohë tashmë dy popujt...

Shqipëria njeh gjuhët e minoriteteve/ Idrizi: Çështja e kombësisë nuk është çështje si ndjehesh (film)

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar lidhur me draftin e Ministrisë së Brendshme e cila propozon përdorimin e gjuhës së minoritetet si dhe të...

Latest news

Britania vijon të regjistrojë rekord rastesh, 30,215 të infektuar dhe 86 viktima në 24 orë

Britania e Madhe vijon të regjistrojë shifra rekord të infektuarish me koronavirus. Në 24 orët e fundit, vendi raportoi 30,215 raste me koronavirus. Autoritetet e...

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...
- Advertisement -