- Advertisement -

TAG

kreu i pdiu

Protesta para ambasadës greke, Idrizi: Nuk u lejuam nga policia për shkak të pandemisë (film)

PDIU dhe Shoqata Çamëria organizuan mesditën e sotme një tjetër aktivitet në sheshin “Skënderbej”, në kudër të 76 vjetorit të genocidit grek, cilësuar si...

Tragjedia e popullsisë çame në fokus, pasardhësit kërkojnë një varr për të parët (film)

Të mbijetuar dhe pasardhës kanë risjellë historitë e persekutimit të popullsisë çame gjatë regjimit komunist. Ditët e kujtesës kësaj here u fokusuan tek persekutimi i...

Idrizi: Rikthimi i vendimmarrjes te sovrani zgjidh krizën politike

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi është shpresëplotë se zgjedhjet e njëkohshme, parlamentare dhe lokale janë afër dhe beson se rikthimi i vendimmarrjes te sovrani...

Takimi me Bashën/ Idrizi: Qëndrimi ynë i qartë, qeveri tranzitore (Film)

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi u shpreh se opozita është e qartë në qëndrimin e saj, qeveri tranzitore që do çojë vendin në zgjedhje...

75 vjetori i genocidit grek/ Një trëndafil i Çamërisë për të rënët çamë në varrezat e Kllogjerit (film)

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi pas përfundimit të fjalimit në aktivitetin e 75 vjetorit të genocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë i ka ftuar të...

Shoqata Çamëria simpozium për dëshmorin e çështjes Shqiptare!

Shoqata Çamëria do të organizoi ditën e sotme në orën 17:00 një simpozium me temë: Gjeneral Telini, dëshmor i çështjes Shqiptare! Përmes një postimi në facebook,...

Shpëtim Idrizi: Opozita e bashkuar platformë të përbashkët për zgjedhje të lira, të ndershme e të barabarta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me kreun e PDIU, Shpëtim Idrizi, në selinë e PDIU-së, në vijim të...

Marrëveshja e opozitës/ Shpëtim Idrizi: Kryeministri është bërë si drejtor i Teatrit të Kukullave (film)

Partia Demokratike nënshkroi një marrëveshje me 10 pika me aleatin e saj Partinë për Drejtësi Integrim dhe Unitet. Kjo marrëveshje është kthyer në një...

Shpëtim Idrizi në “Provokacija”: Muçi, ke qenë për të mbushur listën (film)

I ftuar në “Provokacija”, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi tha se lista me emra të disa personaliteteve shqiptare që thuhej se kishin përfituar fonde...

Idrizi: 73 vjet nga masakra greke ndaj Çamërisë, plaga ende e hapur

Më 27 qershor 1944, u vranë në mënyrë barbare mbi 600 burra gra dhe fëmijë është bërë masakra me e përgjakshme ndaj shqiptarëve të...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -