- Advertisement -

TAG

kancer

Mos u habisni pse janë shtuar kanceret në Elbasan

Nga Rexhep Rada Këta po na mbysin! Mos u habisni pse janë shtuar kanceret dhe sëmundjet nga me të çuditshmet në Elbasan. Shikoni fotot e shkrepura sonte...

Hetem Ramadani: Si të shëroheni pa ilaçe, kanceri fillon, kur mjeku të thotë “ke kancer” (film)

Sipërmarrësi Hetem Ramadani ka rrëfyer për emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” formulën “magjike” se si mund të shërohesh pa medikamente mjekësore. Ai rrëfeu se një pjesë e...

Vdekjet në vend zbresin në moshat më të reja në 2017-n, shkak përhapja e kancerit dhe sëmundjeve të zemrës

Përhapja e sëmundshmërisë dhe plakja e popullsisë ka rritur numrin total të jetëve të humbura në vitin 2017 me 844 persona ose 3.9 për...

Për fermerët, studentët, minatorët, të sëmurët me kancer, s’ka para…për koncesione sa të duash

Nga Dritan Kaba Për të pamundurit e të papunet, nuk ka! Për të përmbyturit dhe të prekurit nga fatkëqësitë natyrore, nuk ka! Për të subvencionuar fermerët që...

Onkologët e QSUT-së në konferencë për kancerin e gjirit dhe trajtimet bashkëkohore

Mjekët e Shërbimit të Onkologjisë janë mbledhur të premten me 19 janar, në një konferencë pranë ambienteve të Hotel Tirana Internacional. Në këtë konferencë,...

Majlinda Kelmendi shet numrin e Medaljes së Artë për ilaçe të fëmijëve me kancer

Ambasadorja e "Care for Kosovo Kids" dhe njëherazi fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi ka shitur numrin e medaljes dhe ato...

Grimca të jetës që më lidhën me doktor Benin

Nga Mero Baze Me Benin kemi nisur studimet në të njëjtën kohë, por na ka bashkuar gazeta “Studenti”. Cikli i parë me poezitë e tij ishte...

Gruaja e forcave speciale tregon betejën me kancerin, ministrja ka një mesazh

Muaji tetor njihet si muaji i sensibilizimit ndaj kancerit të gjirit dhe kësaj iniciative i është bashkuar Ministria e Mbrojtjes për të disatin vit...

EDA dhuron shpresë dhe flokë për gratë me kancer

Europa Donna Albania organizoi ditën e sotme aktivitetin e dhurimit të parukeve. “Dhuro flokë! Fal shpresë” ishte fushata e dhurimit të flokëve që u...

Beteja më kancerin e gjirit, si e fitoi infermierja që s’kishte bërë kurrë kontroll (film)

Natasha Hoxha është infermiere, por ajo kurrë nuk kishte bërë një kontroll gjiri derisa një shoqe e saj u diagnostikua me kancer. Fatmirësisht nuk...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -