- Advertisement -

TAG

kancer

Reperi dërgon avionin privat në Puerto Rico që të transportojë pacientët me kancer

Mjafton një pakujdesi e vogël që të famshmit të përfundojnë në faqet e para të gazetave e revistave, megjithatë ata nuk tëheqin vëmendje vetëm...

Amerikanët “bio” që jetojnë si në mesjetë dhe nuk preken nga kanceri

Njerëzit që shikoni në foto njihet si populli i Amishëve që jetojnë në Ohajo të SHBA-ve. Sipas studimeve të “Cancer Causes and Control”, është zbuluar...

“Unë po vdes! Kush do të martohet me tim shoq? Është fantastik!”

“A dëshironi të martoheni me burrin tim?”. Fjalë që në leximin e parë duken të çuditshme, por në fakt janë një deklaratë e vërtetë...

Nobeliste në Matematikë, vdes nga kanceri iranianja Maryam Mirzakhani

Maryam Mirzakhani, e para grua që në vitin 2014 fitoi medaljen Fields, çmimin më prestigjioz për matematikë ka ndërruar jetë pas luftës me sëmundjen...

Ky studim vërteton që Smartphne-at po na “marrin” jetën

Sa të domosdoshëm aq edhe të rrezikshëm! Hulumtimet e gjera në lidhjen midis rrezatimit të celularëve dhe kancerit e kanë rezultuar se kjo teknologji bashkëkohore...

Vetëm 20 gram arra në ditë ul rrezikun nga sëmundjet e zemrës dhe kanceri

Ndodh shpesh  që zgjidhjen ta kemi shumë afër,  por nuk e kemi vënë re edhe për shkak të mungesës së informacionit. Është shumë mirë kur...

Ndryshimi prekës i aktores hollivudiane pas kimioterapisë (foto)

Ajo nuk ka frikë të shfaqë anën e saj të dobët në luftën me kancerin. Bëhët fjalë për aktoren 45-vjeçare, Shannen Doherty të cilën e kemi...

Ju prezantojmë me lëngun e mrekullive

  Një përzjerje e lëngu të freskët të panxharit, mollës dhe karrotave është konsideruar si lëngu i jetës që në kohët e lashta në Kinë. ...

“Mund të të ndodhë dhe ty”,  paralajmërimi i 24-vjeçares që po vdes

  “Kjo gjë mund të ndodhë dhe ty sepse më ndodhi mua”. Një vajzë e re vetëm 24 vjeç e cila po vdes nga kanceri...

Gjithçka që duhet të dini për kollën…por keni frikë të pyesni

  Kollitja në përgjithësi është një gjë e mirë: është një veprim refleks që mban rrugët e frymëmarrjes të pastra nga mukusi, pluhuri, tymi dhe...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -