- Advertisement -

TAG

kancer

Kujdes me aspirinën, studimi më i fundit e nxjerr një “aleat” të kancerit

Rezultatet nga një studim klinik i kohëve të fundit tregojnë se për njerëzit në moshë, me kancer në fazë të avancuar, aspirina mund të...

Ngjarje tragjike/ I sëmuri me kancer u mbajt në karantinë, vdes në hotelin e Durrësit

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim të një qytetari dixhital, i cili tregon se si një person...

Vogëlushi me kancer ka nevojë për qeliza, 5 mijë persona presin në shi për t’u testuar

Mijëra njerëz në Britani të Madhe janë treguar të gatshëm të dhurojnë qeliza për shërimin e një djaloshi 5-vjeçar, i cili po vuan nga...

5500 të prekur nga kanceri në vit, ministrja Manastirliu: Jemi në nivelet e Europës

Në studion e emisionit “Top Talk” me gazetarin Denis Dyrnjaja, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se në vendin tonë preken nga...

Kumari, të gjitha rrugët të çojnë në …”Taivan”

Nga Ilir Babaramo Vetëm Enver Hoxha, kur shpërndante tapitë e tokës në Gorre të Lushnjës, fshatin e Arben Çukos, ka aktruar një empati kaq të...

Humbi të atin nga kanceri para pak ditësh, gazetarja Anila Basha surprizon Onkologjikun (Foto)

Dy javë  më parë, gazetarja Anila Basha humbi të atin, në betejën e stërmundimshme 4-vjeçare me sëmundjen e kancerit. Pavarësisht dhimbjes, ajo ka gjetur forcë...

Puthja e bekuar e Papës që shëroi vogëlushen nga kanceri

Kur Papa Françesku puthi vogëlushen Gianna Masciantonio në vitin 2015, shumë e panë si një sinjal inkurajues, pasi ajo ishte diagnostikuar me tumor në...

Në Greqi ra gjëma, në Shqipëri na hapën barkun

Nga Enkel Demi Tani që zjarret në Greqi lanë pas këtë bilanc të tmerrshëm që po fryhet përditë sikur me qenë kancer, vë re që...

Shuhet Liri Belishova, gruaja që i qëndroi përballë Enver Hoxhës

Ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare, Liri Belishova, një nga ish-drejtueset e Partisë Komuniste. Ajo kaloi në një kalvar vuajtjesh, sepse guxoi të...

Çfarë ndodh me mëlçinë, nëse pini dy filxhanë kafe në ditë

Të dhënat tregojnë që nëse pini dy filxhanë kafe në ditë mund të pakësoni gjasat e cirozës hepatike. Ka ditë kur mëngjesi nis me aq...

Latest news

COVID, Shifra ALARMUESE në Itali, Britani dhe Poloni, rastet ditore kalojnë 20 MIJË, qindra të vdekur

Që kur u regjistrua për herë të parë në fund të vitit të kaluar në Kinë, koronavirusi është përhapur në të gjithë botën duke...

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

“Shmangia e një izolimi të dytë”, OBSH jep mesazhin: Gjithkush të respektojë rregullat

Organizata Botërore e Shëndetësisë është shprehur se një izolim i dytë mund të ndalohet nëse të gjithë qytetarët respektojnë rregullat. Drejtuese teknike e OBSH-së mbi...
- Advertisement -