- Advertisement -

TAG

Dritan Shano

Maskat? Lehtësuan qeveritë të manipulojnë njerëzit

Nga Dritan Shano Njerëzit mund të komunikojnë edhe duke i treguar tjetrit gishtin e mesit, por qyshse ekziston specia jonë, njerëzit krijojnë lidhje, shkëmbejnë informacion...

Një vit i Tiranisë Totalitare Globale

Nga Dritan Shano 27 shkurt 2020 - 27 shkurt 2021 Dita ime e fundit e Lirisë, si sot 364 ditë më parë. Që atëhere e deri tani...

Ata shkuan te Nusreti nga halli

Nga Dritan Shano Asnjë person, në të katërta anët e kësaj tavoline, nuk donte të shkonte tek restoranti i Nusretit. Nga sikleti i madh për tërmetin,...

Për Hagën “ndërmarrja kriminale” janë ata mijëra që dhanë jetën, që u përdhunuan dhe që luftuan kundër genocidit serb

Nga Dritan Shano Mendoj se të gjitha lidershipet shqiptare - pozita+opozita - duhet të dalin me një qëndrim të përbashkët përsa i përket Luftës Çlirimtare...

“Izolimi luks politik”, Shano: Shqiptarët s’kanë më asnjë yndyrë në portofol

Eksperti i ekonomisë Dritan Shano, i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit”, u shpreh se tashmë është krijuar ideja se pandemia COVID-19, mund të menaxhohet...

A thua e hëngrëm prapë?

Nga Dritan Shano Mendoj se reagimi i qeverive ndaj Covid-19 dhe sidomos pranimi lehtësisht i kufizimeve të imponuara prej tyre nga njerëzit, i ka hapur...

Po, Trump i ka nisur letër Ramës: Dil urgjent nga formati kinez dhe çoje ambasadën në Jeruzalem!

Nga Dritan Shano Rama mburret se i ka ardhur letër nga Trump. Po, e vërtetë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara i ka nisur një letër Kryeministrit shqiptar, Rama, nëpërmjet...

Shpata apo Biçaku i Damokleut?

Nga Dritan Shano Në shekullin e IV para Krishtit, Damokleu e shihte Mbretin Dionis me zili dhe donte të ishte në vend të tij. Mbreti Dionis...

Gjykatë? Po ç’e deshe?!

Nga Dritan Shano 4+ vjet e shumë Ambasadorë më parë, me 140 vota u miratua në Kuvendin e Shqipërisë Reforma në Drejtësi. Qysh atëhere e deri...

Tani që mbaroi Champions League dhe Europa League, besoj se do i hedhim një sy realitetit real

Nga Dritan Shano   Tani që mbaroi Champions League dhe Europa League, besoj se do i hedhim një sy realitetit real: 1. Nuk kemi Gjykatë Kushtetuese dhe...

Latest news

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga Covid-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...
- Advertisement -