- Advertisement -

TAG

Dritan Shano

Maskat? Lehtësuan qeveritë të manipulojnë njerëzit

Nga Dritan Shano Njerëzit mund të komunikojnë edhe duke i treguar tjetrit gishtin e mesit, por qyshse ekziston specia jonë, njerëzit krijojnë lidhje, shkëmbejnë informacion...

Një vit i Tiranisë Totalitare Globale

Nga Dritan Shano 27 shkurt 2020 - 27 shkurt 2021 Dita ime e fundit e Lirisë, si sot 364 ditë më parë. Që atëhere e deri tani...

Ata shkuan te Nusreti nga halli

Nga Dritan Shano Asnjë person, në të katërta anët e kësaj tavoline, nuk donte të shkonte tek restoranti i Nusretit. Nga sikleti i madh për tërmetin,...

Për Hagën “ndërmarrja kriminale” janë ata mijëra që dhanë jetën, që u përdhunuan dhe që luftuan kundër genocidit serb

Nga Dritan Shano Mendoj se të gjitha lidershipet shqiptare - pozita+opozita - duhet të dalin me një qëndrim të përbashkët përsa i përket Luftës Çlirimtare...

“Izolimi luks politik”, Shano: Shqiptarët s’kanë më asnjë yndyrë në portofol

Eksperti i ekonomisë Dritan Shano, i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit”, u shpreh se tashmë është krijuar ideja se pandemia COVID-19, mund të menaxhohet...

A thua e hëngrëm prapë?

Nga Dritan Shano Mendoj se reagimi i qeverive ndaj Covid-19 dhe sidomos pranimi lehtësisht i kufizimeve të imponuara prej tyre nga njerëzit, i ka hapur...

Po, Trump i ka nisur letër Ramës: Dil urgjent nga formati kinez dhe çoje ambasadën në Jeruzalem!

Nga Dritan Shano Rama mburret se i ka ardhur letër nga Trump. Po, e vërtetë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara i ka nisur një letër Kryeministrit shqiptar, Rama, nëpërmjet...

Shpata apo Biçaku i Damokleut?

Nga Dritan Shano Në shekullin e IV para Krishtit, Damokleu e shihte Mbretin Dionis me zili dhe donte të ishte në vend të tij. Mbreti Dionis...

Gjykatë? Po ç’e deshe?!

Nga Dritan Shano 4+ vjet e shumë Ambasadorë më parë, me 140 vota u miratua në Kuvendin e Shqipërisë Reforma në Drejtësi. Qysh atëhere e deri...

Tani që mbaroi Champions League dhe Europa League, besoj se do i hedhim një sy realitetit real

Nga Dritan Shano   Tani që mbaroi Champions League dhe Europa League, besoj se do i hedhim një sy realitetit real: 1. Nuk kemi Gjykatë Kushtetuese dhe...

Latest news

Siç premtoi qeveria, mbërritën 259 afganë të tjerë

Një tjetër grup afganësh kanë mbërritur pasditen e sotme në Shqipëri. Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka njoftoi se janë 259 fëmijë, gra e burra. “259...

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...
- Advertisement -