- Advertisement -

TAG

Dritan Shano

COVID-19, ky virus ksenofob

Nga Dritan Shano Ndoshta e keni harruar valën e fortë populiste në Europë të viteve të fundit. Ndoshta i keni harruar kërcënimet e politikanëve ekstremistë në...

Sukseset e Qeverisë në luftën kundër koronavirusit…

Nga Dritan Shano Qeverisë nuk i rruhet që Bashkimi Europian nuk i lejon shqiptarët të lëvizin lirisht në hapësirën Schengen, ndërsa lejon serbët, malazezët dhe...

Kufizimet? Nuk funksionojnë!

Nga Dritan Shano Njerëzit e nuhasin dhe e peshojnë vetë riskun e jetës dhe të vdekjes. Ky risk është i pranishëm në çdo moment dhe...

Mohoje, mohoje, mohoje deri në frymën e fundit!

Nga Dritan Shano Nëse Rama ka thënë që në Shqipëri nuk ka oligarkë, atëherë patjetër që ka; ata janë të pasuruar nga buxheti i shtetit,...

Eksperti i ekonomisë: Shqipëria është shteti më pak produktiv i Ballkanit, madje më pak se Kosova

Eksperti i ekonomisë Dritan Shano nëpërmjet një insterviste të dhënë ka deklaruar se ekonomia e Shqipërisë është prekur shumë si nga tërmeti i 26...

Papunësia e ngordh shoqërinë më shumë se virusi. Po deshe vetëm bukë, do hash vetëm m…

Nga Dritan Shano Papunësia e vdes shoqërinë më shumë se çdo virus, pavarësisht fantazisë apokaliptike të infeksionistëve, virologëve dhe epidemiologëve. Çdo ditë që kalon po bëhet...

Ajzberg përpara!… (Shëndeti i kujt mër pallë?)

Nga Dritan Shano Shëndeti mbi të gjitha, thotë. Shëndeti i kujt mër pallë? Shëndeti im dhe i 99 % të shqiptarëve jo njëherë!!! Shëndeti im dhe i 99...

Shano: Hipoteza e infeksionistëve po dëmton ekonominë dhe shëndetin e shqiptarëve

Në një intervistë për Enkel Demin me “Abc-ja e mëngjesit” ekonomisti Dritan Shano komentoi masat e reja të qeverisë për biznesin në këtë periudhë...

Kryeministri të mbyllë kufijtë për popullsi të huaja, ruajtja e jetës së 1 shqiptari më e rëndësishmja

Nga Dritan Shano Zonja dhe Zotërinj, Ju lutem tregoni një minimum disipline publike dhe kujdesi shëndetësor për veten tuaj dhe këdo që keni pranë. Jemi të varfër,...

Kur do merremi me thelbin? Apo herës tjetër?

Shqiptarë, vendi është shkretuar, njerëzit ikin, tokat janë djerrë, jemi më të varfërit, më të prapambeturit, më të pazhvilluarit, më pak produktivët, më pak...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -