Sukseset e Qeverisë në luftën kundër koronavirusit…

Duhet të lëçisni

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Nga Dritan Shano

Qeverisë nuk i rruhet që Bashkimi Europian nuk i lejon shqiptarët të lëvizin lirisht në hapësirën Schengen, ndërsa lejon serbët, malazezët dhe boshnjakët. Është fshehur dhe nuk flet, me siguri po mendon se si të përfitojë nga kjo.

Tani, ai suksesi i Qeverisë në menaxhimin e “pandemisë” ku ishte, a ku shkoi? Çfarë suksesi ishte ky? Sukses shëndetësor, ekonomik, politik?

Suksesi shëndetësor nuk ekziston, sepse siç dihej, izolimi në arrest shtëpie i njerëzve, thjeshtë shtyu në kohë takimin e çdonjërit prej nesh me 1 nga 370 trilionë viruset që kemi në dhe mbi trup. Sot që flasim, është sistemi shëndetësor shpërndarësi më i madh i COVID-19!

Suksesi ekonomik po ashtu nuk ekziston. Dy paketat e trumbetuara si shpëtimi i shqiptarëve u dhanë një pjese të shqiptarëve vetëm 5.5 dollarë në ditë për tre muaj, ndërsa shumica nuk pa asnjë lek me sy. Mjaft shqiptarë e kanë humbur punën dhe bukën e gojës, pra janë më të varfër se më parë!

Suksesi politik po ashtu tretet si kripa në ujë, ndaj BE nuk i njeh asnjë “sukses” Qeverisë së Rilindjes, kur dje i mbajti në fuqi të njëjtat kufizime të kohës së Luftës së Ftohtë! Shqiptarët të mos shkelin në BE! Jawohl!!!

A e bën BE këtë për të ndihmuar qeverinë që kjo t’i bëjë çfarë i do qejfi shqiptarëve? Apo e bën për t’i treguar shqiptarëve, si një kusht i 16-të, për vetë shqiptarët tashmë, që kjo qeveri nuk i duhet më, dhe duhet larguar një orë e më parë?

Hehe, Teatrin Kombëtar e prishëm e rrafshuam ama!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...