- Advertisement -

TAG

Shqiptarët

Shqiptarët po vdesin, këta e gjejnë ilaçin tek një copë leckë

Nga Erion Dasho Është revoltuese, kur sheh anëtarë të komitetit të dalin studiove televizive, jo vetëm duke pretenduar "suksese", por edhe duke pretenduar se masa...

Do merrnin peng drejtorin e burgut dhe prokurorin, plani i shqiptarëve dështon

Nëntë të burgosur shqiptar kishin planifikur të arratisen nga burgu i Korfuzit, në Greqi, por planin nuk u arrit pasi policia ka zbuluar planin...

Njohja reciproke Kosovë-Serbi/ Vuçiç: Shqiptarët po mashtrohen, nuk do ua plotësojmë ëndrrat

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se shqiptarët po mashtrohen nëse presin që ëndrrat e tyre të bëhen realitet, pasi Serbia nuk do...

Rregullat e reja! Ja si do të udhëtojnë shqiptarët drejt vendeve të BE në 2021

Duke filluar nga viti 2021, Bashkimi Evropian do të prezantojë një sistem të ri vizash për udhëtarët që dëshirojnë të shkojnë në vendet e...

Lajthitje e Tiranës: “Mini Shengeni” do shpëtojë shqiptarët nga kurthi i historisë

Nga Shaban Murati Thagma më e re e absurdit qeveritar shqiptar u dëgjua në takimin e qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës në Tiranë në...

Dikur amerikanët me gjeneralin Scriven dinin dhe shpëtonin Shqipërinë, sot pasardhësit si Trump e Grenell i kujtojnë arabë…

“Nuk bëhen kurrë bashkë dhe grinden përherë kush do jetë lideri, por lërini të vendosin vetë për fatin e tyre”. Ushtaraku i panjohur që...

Shqiptarët në karantinë shpenzuan 54 milionë euro më pak në bare e restorante

Baret e restorantet ishin të mbyllura për gati tre muaj, nga mesi i marsit deri në mesin e muajt maj, duke i detyruar shqiptarët...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Pas njohjes nga Izraeli serbët pyesin: Cilët janë shqiptarët?

shkruan Fahri Xharra Njohja e Izraelit për Kosovën filloi t’i prekë zemrat e ligshtuara  të disa profesorëve, ish-gazetarëve dhe disa akademikë. Përderisa një ish-arsimtar shkruan: “Izraeli...

Dy shqiptarët muslimanë restaurojnë kishat italiane: Jemi të gjithë një (film)

Luan Hallulli dhe Arben Muka janë dy shqiptarët që kanë tërhequr vëmendjen e mediave italiane për nismën e veçantë që kanë ndërmarrë për të...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -