- Advertisement -

TAG

Teatri Kombëtar

Teatri Kombëtar i kaloi Bashkisë, reagon PD: Akt tjetër poshtërues nga qeveria, Edi Rama del mbi gjykatat

Deklarata e Albana Vokshit: Vendimi i qeverisë për të kaluar tokën e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës është një akt tjetër poshtërues...

Zbardhet vendimi i plotë i Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar: Pse godina nuk mund t’i kalojë bashkisë

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur të plotë vendimin për Teatrin Kombëtar, ku shfuqizoi ligjin special për të dhe pezulloi ndërtimin e teatrit të ri, por...

Vendimi i Kushtetueses për teatrin, reagon PD: Të arrestohet menjëherë Erion Veliaj, përgjegjës direkt për shkatërrimin e pasurisë kombëtare

Partia Demokratike, ka reaguar përmes një deklarate për shtyp të Sekretarit të Përgjithshëm Gazmend Bardhi, në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për ‘Çështjen...

Gjykata Kushtetuese jep vendimin për Teatrin Kombëtar, shfuqizohet ligji special i qeverisë

Gjykata Kushtetuese ka marr ditën e sotme vendimin për çështjen e Teatrit Kombëtar, ku ka pranuar pjesërisht kërkesën e presidentit Meta për shfuqizimin e...

Soreca nuk lë takim pa postuar në Twitter, pse e “fshehu” atë në Kushtetuese ditën e gjykimit të çështjes së Teatrit Kombëtar?!

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, është akuzuar ditën e sotme nga përfaqësuesja e Aleancës për Teatrin se ka bërë takime fshehurazi me kryetaren...

Në ç’vend të Bashkimit Evropian do e stisnit një situatë të tillë zoti Soreka?!

Nga Elona Caslli Në cilin vend të Bashkimit Evropian do të përbënte lajm fakti që ju keni takuar një maturante, që do të bëhet prokurore...

Arben Manaj-Robert Ndrenikës: Babën e kam gjallë, siç ke ti partinë e Phenianit

Ditën e djeshme aktori Robert Ndrenika u bë zëri dhe imazhi i spotit të Partisë Socialiste, përmes të cilit kryeministri Rama kërkoi mandatin e...

Thellohet skandali/ Ish-drejtori i Teatrit Kombëtar grek abuzoi seksualisht edhe me djem shqiptarë

Një skandal me përmasa të jashtëzakonshme ka plasur në Greqi. Policia e Athinës ka arrestuar ish-drejtorin e përgjithshëm artistik të Teatrit Kombëtar të Greqisë,...

Vdekja e një kryeqyteti

Nga Elona Caslli 29 shtatori është Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore. Viti 2020 e gjen kryeqytetin e Shqipërisë të gjymtuar më shumë se kurrë. Ne...

Hetimi për prishjen e Teatrit, SPAK merr në pyetje të dyshuarit

SPAK ka nisur të marrë në pyetje personat që po hetohen për prishjen e Teatrit Kombëtar. SPAK bashkoi në një çështje 6 kallëzimet e Aleancës...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -