- Advertisement -

TAG

Dritan Shano

Kjo nuk ishte Konferenca e Donatorëve, por Konferenca e Kreditorëve

Nga Dritan Shano Shifra prej më shumë se 1 miliard euro e premtuar në konferencën e organizuar në Bruksel në ndihmë të Shqipërisë së prekur...

Pa tjetër zgjidhje!

Edukimi është i shtrenjtë, por injoranca akoma edhe më shumë! Nga Dritan Shano Një fjalë e urtë kineze thotë: “Nëse planifikon për 1 vit, mbill oriz,...

Propaganda urdhëron palaçot të flitet për një marrëveshje Rama-Basha

Nga Dritan Shano Është e qartë se urdhëri i shefave supremë të propagandës i zbatuar nga palaçot televizivë të darkës është: Të flitet për një...

Gratta e s’Vinci! Fitimi apo Përfitimi

Nga Dritan Shano Ndjekja e strategjisë për të fituar, edhe kur nuk arrin të ketë sukses, të forcon mendjen e shpirtin - nga ajo përfiton...

Tosbaxhaku unë do vij të të përcjell sot, por ti nuk më ikën dot

Nga Dritan Shano Dje pasdite i thashë “lamtumirë”, në pezm e inat e sipër. Por, nata më tregoi ndryshe. Për miqtë, për mua, Tosbaxhaku është...

“Të na rrujnë ka**in!” – slogani i Rilindjes në reformën në drejtësi

Nga Dritan Shano Ëndrra e çdo bande kriminale është të bëjë ligjin. Dhe në fakt, në Shqipëri po e bën. Mendoj se, nëse Pablo Escobar...

Socialistët si ato gocat: “mbulohu mi, se dole fushë!”

Nga Dritan Shano A ka ngel të paktën ndonjë burë shteti shqiptar në PS (se burrë snuk), apo do vazhdoni të zgërdhiheni si koreanoveriorë, dhe...

Dështon FMN, BB dhe Qeveria (kjo e fundit me dashje)

Nga Dritan Shano Shqetësimi kryesor i FMN, sot në Maj 2019 është paaftësia e Qeverisë Rama për të reduktuar dhe eliminuar detyrimet e prapambetura ndaj...

Në Shkodër thoni me zë të lartë emrin e atij që firmosi urdhërin

Nga Dritan Shano Sot, në Shkodër, Partia Demokratike mjafton të lexojë me zë të lartë Urdhërin e Ministrisë së Rendit të vitit 1991 për të...

Digjini mandatet, haleja nuk pyet për pordhët. Stop 18 Majit!

Nga Dritan Shano (dy vjet më parë) Nëse para 6 muajsh mendoja se PD nuk kishte asnjë arsye të hynte në zgjedhje, sot, mendoj se...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -