Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Propaganda urdhëron palaçot të flitet për një marrëveshje Rama-Basha

Nga 27-shi 0

Nga Dritan Shano

Është e qartë se urdhëri i shefave supremë të propagandës i zbatuar nga palaçot televizivë të darkës është: Të flitet për një marrëveshje të re Rama-Basha, dhe që Basha do sistemohet me punë si Kryetar i Kuvendit.

Po shkoni ore pirdhuni! Sadoqë Propaganda do mundohet të bëjë të vetën, temat mbeten:

1) Eliminimi i sistemit politik shqiptar në favor të krimit dhe oligarkëve;

2) Vjedhja me ligj e çdo kokrre leku përmes PPP;

3) Shkretimi i Shqipërisë dhe zezimi i të ardhmes së shqiptarëve, dhe…

4) Nevoja ulëritëse për përfaqësim dinjitoz politik.

E fundit, teoremat e propagandës duhet edhe të përgënjeshtrohen me seriozitet dhe vendosmëri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej