Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kur do merremi me thelbin? Apo herës tjetër?

Nga 27.al 0

Shqiptarë, vendi është shkretuar, njerëzit ikin, tokat janë djerrë, jemi më të varfërit, më të prapambeturit, më të pazhvilluarit, më pak produktivët, më pak konkurruesit me rajonin, kemi qeverinë dhe politikën më të korruptuar, kemi arsim dhe shëndetësi copë-copë, hamë ushqime të skaduara e pakontrolluara, jemi gropa e plehrave të rrezikshme, nuk kemi zgjedhje të lira e të ndershme, por veç kulisa, kemi të njëjtët fytyra në politikë dhe qeverisje prej 30 vjetësh, nuk kemi gjykata, jemi të vjedhur me ligje, të qeverisur nga një grusht oligarkësh, dhe prapë se prapë merremi dhe flasim për koronavirusin?

Kjo tregon se nuk i kemi problem asgjë sa më sipër! Se do vazhdojmë të rrojmë po njësoj. Kjo është Shqipëria që duam?!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej