Po, Trump i ka nisur letër Ramës: Dil urgjent nga formati kinez dhe çoje ambasadën në Jeruzalem!

Duhet të lëçisni

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Nga Dritan Shano

Rama mburret se i ka ardhur letër nga Trump.

Po, e vërtetë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara i ka nisur një letër Kryeministrit shqiptar, Rama, nëpërmjet së cilës e urdhëron:

1) Nxirri në shesh të palarat e Kinës – influencën e keqe të saj, abuzimin e saj me te drejtat e njeriut dhe huadhënien e saj grabitqare!

2) Mos guxo t’i hapësh rrugë 5G-së me Kinën, kjo do vijë vetëm përmes Amerikës, kur të themi ne që është e sigurtë!

3) Dil urgjent, pa e zgjatur nga formati Kinez i 17+1, merru vetëm me Inciativën e 3 Detrave!

4) Lëviz urgjent Ambasadën Shqiptare nga Telavivi në Jeruzalem!

P.S. Dhe dil e fol prapë budallallëqe për mua sikur unë jam rrezik për botën!

Kjo letër, që përmbledh politikën e jashtme aktuale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ju është çuar të gjithë kryeministrave të nivelit të Ramës, me fax dhe me postë të rregullt.

Kryeministrave të nivelit të Conte-s në Itali, i shkon Sekretari i Shtetit Pompeo dhe ia lexon me zë (siç në fakt bëri para 24 orësh).

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Shpresa për reforma ka avulluar në Shqipëri

Gazeta me e madhe zvicerane "Neue Zürcher Zeitung" ka botuar mëngjesin e sotëm një shkrim për qeverinë Rama dhe për zgjedhjet e 25 prillit 2021. "Shpresa...