- Advertisement -

TAG

Donald Trump

Çfarë po ndodh me Donald dhe Melanie Trump? Shkrimtari i njohur zbulon detaje të çuditshme pas darkës me ta

Autor i 3 librave mjaft të njohur në Amerikë Michael Wolff tregon detaje mbi një darkë të tijën me Melanie dhe Donald Trump ku...

Trump bëhet “i gjallë”: Fjala ime doli! Kjo është origjina e Covid-19

Një raport i Wall Street Journal ka treguar se tre studiues në Wuhan kanë patur simptoma të Covid-19 që nga nëntori i 2019. Kjo...

Për dashnorët e listave të hapura…

Nga Enkel Demi Kam qenë kundër listave të hapura qysh në fillim, jo se isha orakull, por vëreja zgjedhjet e Kosovës dhe produktin e tyre....

“Del Spiegel” plas skandalin: Trump dhe Erdogan të përfshirë aferat e HalkBank

Nën titullin “Banka e Keqe e Erdoganit”, revista gjermane “Der Spiegel” shkruan mbi bankën turke Halkbank, në aventurën e së cilës dyshohet se është...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...

Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Trazirat në Kapitol, dita e dytë e gjykimit të Donald Trump

Ka nisur seanca në ditën e dytë të gjykimit të Donaldt Trump në Senatin e SHBA. Prokurorët do të përpiqen edhe një herë të provojnë...

Senati do të pranojë zyrtarisht padinë kundër Trump-it

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara do të nisin ceremoninë e bartjes fizike të padisë ndaj ish-presidentit amerikan, Donald Trump në...

Gjyqi kundër Trumpit nis më 8 shkurt

Gjyqi në Senatin amerikan për ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, me akuzat për “nxitje të kryengritjes” për shkak të dhunës vdekjeprurëse në...

DW: Joe Biden është njeriu i duhur vetëm për momentin

Me përvojën dhe stilin politik pajtues, Joe Biden është presidenti i duhur në atmosferën e nxehur shoqërore në SHBA. A do jetë në gjendje...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -