- Advertisement -

TAG

Cameri

Tërmeti i fuqishëm që goditi Çamërinë shemb disa banesa. Ka të lënduar (fotot)

Një tërmet ka goditur Çamërinë në orët e para të së shtunës. Ai është llogaritur tek 5.6 ballë i shkallës Rihter. Për pasojë janë prishur...

Ditëlindja/ Shpëtim Idrizi urim me vargjet e Asdrenit: Për Kosovë e Çamëri! 

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka gjetur një mënyrë krejt të veçantë për të uruar 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ai i është referuar...

Çështja Çame, çështje e të Drejtave të Njeriut

Nga Nexhat Merxhushi 10 Dhjetori është Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut. Në këtë Ditë të Shenjtë për gjithë botën demokratike mund të themi ...

Bukuroshja çame Miss-i i parë i Turqisë

Kjo është çamja nga Filati Miss Turqia, 1936. Vajza e Xhevat Mirushit nga Filati i Çamërisë, Haxhire Mirushoglu nga Izmiri për herë të parë shpallet...

Ish-ambasadori grek vjell vrer dhe shpif

Nga Arben Llalla* Ish-ambasadori i Greqisë në Tiranë Aleksandros Malias provokon shqiptarët duke ngritur pretendimet territoriale mbi Shqipërinë. Malias viziton çdo vit Himarën nën shoqërinë...

Popullsia çame para zgjedhjeve vendore

Nga Nazmi Beqir Nuredini Për 50 vjet rresht diktatura kriminale komuniste me Enver Hoxhën në krye e plagosën për vdekje Shqipërinë dhe kombin shqiptar. PPSH...

Si duket sot Paramithia, Preveza dhe Parga e Çamërisë (Foto)

Nga Klodiana Qamo Gjatë një udhëtimi nëpër Greqi, kam fotografuar fshatrat e krahinës së Çamërisë. Dikur krahina popullohej krejtësisht nga popullsia martire çame. Edhe pse...

Cipras diktat Shqipërisë në emër të BE-së. Kush bën shurrën kundër erës, lag këmishën e vet

Nga Abedin Rakipi Ditët e fundit kryeministri grek Alexis Tsipras me tone të ashpra i ka diktuar Shqipërisë linjën politike që kjo e fundit duhet të...

Skandali/ “Babait tim 79-vjeçar të lindur në Çamëri i ndryshojnë vendlindjen”

Nga Alket Veliu Po i vrasin për të tretën herë! Sot, im atë 79 vjeç merr në dorë kartën e identitetit të rinovuar dhe konstaton gabime...

Enver Hasani: Në arkivin e Lidhjes së Kombeve gjenden me mijëra dokumenta për Çamërinë

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani ka deklaruar se në arkivin e Lidhjes së Kombeve janë arkivat me mijëra dokumenta, fotografi origjinale për...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -