- Advertisement -

TAG

Cameri

“Vargje mbi lot Çamërie”

Poeti pejan që përcjell me vargje dhimbjen çame si dëshmi për kohë të vështira, tragjedi që nuk i shlyen koha…, kjo është e vërteta...

21 korriku kaloi, grekët qepën gojën

Nga Arben Llalla Ju kujtohet kjo fotografi? U çorrën grekët me britma, me deklarata se do bënin namin, do çonin në gjyq të UEFA-s çështjen...

Ja fotot e kolaboracionistëve grekë në Çamëri

Historiani Arben Llalla sapo ka botuar librin e tij me titull: “Kolaboracionistët grekë projektuesit dhe udhëheqësit e genocidit në Çamëri”. Autori hedh poshtë me fakte...

Arben Llalla: Ja si u manipulua Historia për Çamërinë

"Kam 20 foto të Vangjel Dules të veshur si dhjak, dhe ai e di kush m’i ka dhënë" Një shqiptar i Labërisë zbulon anët më...

Kolaboracionistët grekë projektuesit dhe udhëheqësit e genocidit në Çamëri

Doli në qarkullim libri: “Kolaboracionistët grekë projektuesit dhe udhëheqësit e genocidit në Çamëri” i historianit Arben P. Llalla. Në këtë libër autori sjellë fakte rreth...

Vizita e Kotzias, një hap para dhe një majtas

Nga Glavo Luda “Parashtrimi i Çështjes Çame nga ana e qeverisë shqiptare në tryezën me homologët grek, nuk është një pengëse për dialogun konstruktiv dhe...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -