Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çamja 100 vjeçare

Nga 27-shi 0

Nga Kastriot Dervishi

Zonja Haxhire (Xheko) Elmazi, lindur më 20.5.1920 në Margëlliç të Çamërisë, banuese në Arapaj (Durrës).

Mbase është çamja më e vjetër që jeton nga brezi që erdhi në Shqipëri pas gjenocidit të vitit 1944.

Modeli i gruas fisnike çame që do të trashëgohet nga brezat në vijim. Një shekull jetë me ëndrrën për të parë edhe një herë të vetme vendlindjen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej