- Advertisement -

TAG

Cameri

Marrëzitë e Presidentit grek/ PDIU: Acarimi i tij është dëshmi që e vërteta djeg

Lidhur me deklaratat e Presidentit grek ka reaguar Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ku bën me dije se së pari duhet ti kujtojmë Presidentit...

Prokopis Pavlopulos, ishin grekët ata që bashkëpunuan me nazistët dhe jo çamët

Kreu grek i shtetit, Prokopis Pavlopulos e ka të nevojshme të nisë të punojë me akademikët e vendit të tij, bashkë me punonjësit e...

“Si vajzë çame nuk kam mundur të arrij majat në jetë, por kam ecur shumë”

Jeta në Shqipëri nuk ka qenë e lehtë për vajzat çame. Nëse për gratë në përgjithësi ka pasur vështirësi, për vajzat çame pengesat kanë qenë...

Ngritën flamurin Shqiptar në Çamëri, arrestohen 2 aktivistët e AK-së

Pak minuta më parë dhjetra forca policie te armatosura rëndë kanë rrethuar familjet e dy aktivistve kuqezi që jetojnē në Greqi. Të armatosur rëndë...

Në Artë të Çamërisë, kur italianët lejuan flamurin kombëtar dhe çeljen e shkollave shqipe

Nga Armand Plaka Ka qenë një moment, kur Çamëria apo një pjesë e saj u ndodhën përkohësisht nën pushtetin italian. Ishte qershori i vitit 1917, kur...

Gjyshet e mia…

Nga Olsa Maze Poshka Unë jam rritur në një shtëpi (apartament) dy dhoma e një kuzhinë. Kuzhina ishte edhe dhomë pritje, edhe dhomë ndëjtje, edhe...

Edi Rama e flet greqishten ujë. Ja si e përshëndeste dikur Kongresin e PASOK-ut (film)

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama me sa duket e njeh gjuhën greke më mirë se dialektin "tironc" të Surrelit. Njohuritë e Ramës në gjuhën...

Eshtrat e shenjta të shqiptarëve…

Nga Marin Mema Disa qindra vendprehje u shtuan në varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë. Ceremonia u mbajt me pjesëmarrjen e autoriteteve të vendit fqinj...

Ditmir, për çfarë e falenderon Kotzias-in? Për gotën e uzos?

Nga Shpëtim Idrizi Ministri ynë i jashtëm paska shprehur falenderimet për ministrin e dorëhequr të shtetit grek, Kotzias. Nuk di se për çfarë e falenderon...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -