- Advertisement -

TAG

Cameri

Ditmir, për çfarë e falenderon Kotzias-in? Për gotën e uzos?

Nga Shpëtim Idrizi Ministri ynë i jashtëm paska shprehur falenderimet për ministrin e dorëhequr të shtetit grek, Kotzias. Nuk di se për çfarë e falenderon...

“Kosovë e Çamëri do të jetë prapë Shqipëri”, thirrja në burgun e Burrelit më 28 nëntor 1947

Imagjinoni 500 burra, që në kor, këndojnë këngë për mëmëdheun, për flamurin, për Kosovën e Çamërinë, brenda burgut ferr në Burrel. Të gjithë antikomunistë,...

Gjenocidi grek në Çamëri, vepër më e rëndë se Holokausti

Nga Spartak Ngjela Pyetja që duhet të ngrihet këtu është kjo: pas konsolidimit të pavarësisë së Kosovës dhe krijimit të federatës shqiptaro-bullgare në Maqedoni, e...

Çamëri dhimbje e kohës, Çamëri

Nga Rudi Berisha Sot degët e lisit me janë thyer Nëpër kohë lotët bëhen gurë - varresh Dheu i përgjakur është bërë shkëmb Në fushat e bukura...

Historiani Lalla: Alexis Tsipras është me origjinë nga Arta e Çamërisë

Historiani Arben Llalla ka deklaruar se kryeministri grek Alexis Tsipras është me origjinë nga Arta e Çamërisë. Arben Llalla ka shkruar në vitin 2015: Kryetari...

Para se të zhduket emri i Çamërisë, do zhduken tradhëtarët si Rama dhe aleati i tij strategjik Cipras

Nga Mesila Doda Ekstremisti i majtë, Cipras, tashmë i garantuar nga Rama edhe si partner strategjik, sot ka deklaruar që Çështja Çame nuk ekziston, se do...

75-vjeçarja e lindur në Çamëri e izoluar në Vlorë, lutet për një pasaportë shqiptare: Dua të jem e lirë! (Film)

Hatixhe Isufi ka lindur në Arpice të Çamërisë dhe që prej moshës 2-vjeçare jeton në Vlorë, por nuk mundet të pajiset me pasaportë. “Unë jam...

Shoqata Çamëria dhe PDIU: Të pajisen me pasaportë të moshuarit që kanë lindur në Çamëri ose do përgjigjemi me forcë

Shoqata Çamëria dhe PDIU  deklarojnë se marrëveshja e papërgjeshme e toponimeve, e denoncuar  ashpër prej vitesh prej tyre, lidhur midis Shqipërisë dhe Greqisë, e nënshkruar nga...

Piktorja: U nisëm pa e ditur sa e bukur ishte Çamëria, paskan ditë ça me grabitë grekët!

Java çame është mbyllur sot me një aktivitet në Muazeun Historik Kombëtar, ku u nderuan me certifikata piktorët që vizituan ilegalisht Çamërinë dhe sollën imazhet...

Idrizi: Shtëpitë e braktisura në Çamëri po presin të zotët (Film)

Në Muzeun Historik Kombëtar janë ekspozuar sot disa piktura nga Çamëria. Pavarësisisht se artistët nuk kishin leje nga Greqia ata hodhën në telajo bukuritë e...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -