Ngritën flamurin Shqiptar në Çamëri, arrestohen 2 aktivistët e AK-së

Duhet të lëçisni

Varianti Delta po përhapet frikshëm, drejtori i Infektivit jep alarmin: Rrezikojmë mbylljen, nëse…

Drejtori i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen ndaj Covid-19 në mënyrv që të mos rrezikohet...

Izraeli teston vaksinën e parë kundër Covid-19 në formën e një kapsule

Ndërsa rastet e variantit Delta të koronavisrusit po shtohen dita ditës, qeveria izraelite është në gati të kryejë provat e para klinike të një...

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Pak minuta më parë dhjetra forca policie te armatosura rëndë kanë rrethuar familjet e dy aktivistve kuqezi që jetojnē në Greqi. Të armatosur rëndë dhe me maska ata kan vendosur në pranga autorët e ngritjes së flamurit shqiptar!

Dje djemtë e Aleancës Kuqezi vendosën flamurin në Çamëri. Një muaj pas akteve terroriste në jug të Shqipërisë, rikthehet pas 70 vitesh flamuri në mëmëdheun etnik jugor.

Sot rreth paradites disa djem të veshur me uniformat e Aleancës Kuqezi kan hyrë në zyrat dhe bazat e Agimit të Artë dhe kan hequr flamujt grek duke vendosur flamurin kuqezi shqiptar. Policia i ka identifikuar pasi ka hapur kamerat e vendosura ne zyrat e Agimit të Artë.

Në vigjilie të festës pavarsisë kjo ishte kundërpërjigjia ndaj akteve që një muaj më parē tronditën shqipërinë në funeralin e minoritarit Kacifas qē u vra në shkëmbim zjarri me forcat Renea. Nuk dihet ende nëse aktivistët e Aleances kuqezi kane qene dy apo me shume persona. Në kërkim janë dhe dy të tjerë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Varianti Delta po përhapet frikshëm, drejtori i Infektivit jep alarmin: Rrezikojmë mbylljen, nëse…

Drejtori i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen ndaj Covid-19 në mënyrv që të mos rrezikohet...

Izraeli teston vaksinën e parë kundër Covid-19 në formën e një kapsule

Ndërsa rastet e variantit Delta të koronavisrusit po shtohen dita ditës, qeveria izraelite është në gati të kryejë provat e para klinike të një...

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...