- Advertisement -

TAG

51 viktima

Shembet me shpërthim të kontrolluar pallati 6 katësh te Shkëmbi i Kavajës (film)

Specialistët e Komandës Mbështetëse të Forcave të Armatosura, realizuan paraditen e sotme shembjen përmes shpërthimit të kontrolluar të një ndërtese 6 katëshe në zonën...

Rama flet për 51 viktima/ Ish-gazetari publikon gafën: Ke dy vjet që e ke bërë këngë lapsusin e Bashës, po tani? (film)

Ish-gazetari i BBC-së, Ilir Kadia ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, në të cilën deklaron se në Shqipëri janë 51 viktima ër...

MASR jep njoftimin: Ja kur do të zëvendësohen ditët që u bënë pushim

Ditët që u bënë pushim për shkak të pezullimit të shkollës në 3 qarqet kryesore të vendit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit do...

Reagon Shehu: Ligji është bërë si program partie dhe Shqipëria është kthyer në Republikë Kryeministrore

Ish deputeti i PD, Sherefedin Shehu ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama për masat e marra pas tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi...

Zbardhet vendimi për heqjen e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve

Tërmeti i fortë i 26 nëntorit, i cili shënoi disa viktima, vuri në dukje rrezikun që sjellin mijëra depozitat e ujit mbi tarracat e...

Situata dramatike në Lezhë pas tërmetit/ PD: Të merren menjëherë masat për verifikimin dhe strehimin e banorëve

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit la pas 51 viktima, qindra të plagosur si dhe mijëra banorë të pastrehuar. Situata ende vijon të jetë dramatike në...

Komisioni i Sigurisë pranon kërkesën e Ramës: Gjendja e jashtëzakonshme deri në 31 mars

Komisioni i Sigurisë ka pranuar kërkesën e kryeministrit Edi Rama për zgjatjen e periudhës së Gjendjes së Jashtëzakonshme të fatkeqësisë natyrore. Mësohet se tashmë kërkesa...

Spitali i Laçit jashtë funksioni nga tërmeti, era e fortë gati sa nuk rrëzon çadrën e Urgjencës (film)

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit që la pas 51 viktima nxorri gjithashtu jashtë funkionit shumë banesa apo institucione publike. Një ndër objektet e pabanueshme pas...

“Prehuni në paqe”, mesazhi prekës i tifozëve të Teutës për viktimat e tërmetit

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tërmetit të...

Paloka i përgjigjet thirrjes së Ramës për t’u ulur në tryezë: Shqiptarët s’duan kryeministër që pasuron klientët e tij mbi gërmadhat e vdekjes

Nënkryetari i PD Edi Paloka i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama për dialog me opozitën në këtë fatkeqësi për vendin, 13 ditë...

Latest news

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...

514 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 514 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 1750 mostra të testuara njofton IKSHPK-ja. Raportohet se tre...
- Advertisement -