- Advertisement -

TAG

51 viktima

Tërmeti u dëmtoi banesën, familja me 7 anëtarë fle në rimorkio

Pas tërmetit të 26 nëntorit ku 51 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë u plagosën.Me mijëra janë ata që humbën banesat e tyre pasi...

51 viktima! Mbyllet operacioni i kërkimit, nis verifikimi i dëmeve

Shqipëria po përballet me një situatë të rënduar pas tërmetit të fortë të 26 nëntorit që goditi vendin dhe la pas dhjetëra të vdekur,...

Njoftim i rëndësishëm për të prekurit nga tërmeti/ 4 hapa si të përfitoni strehimin në hotel

Ndërsa nuk ka ende asnjë bilanc për dëmet e mëdha të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit, ndërkohë që kemi 51 viktima, problemi që...

Ekspertët nga Zvicra zbresin në terren, testojnë stabilitetin e banesave

Në  qytetin e Durrësit ekspertët zviceranë kanë kontrolluar disa nga ndërtesat e prekura nga tërmeti, ndërsa në fund pritet të japin fjalën e tyre nëse...

Latest news

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...
- Advertisement -