- Advertisement -

TAG

51 viktima

Paloka i përgjigjet thirrjes së Ramës për t’u ulur në tryezë: Shqiptarët s’duan kryeministër që pasuron klientët e tij mbi gërmadhat e vdekjes

Nënkryetari i PD Edi Paloka i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama për dialog me opozitën në këtë fatkeqësi për vendin, 13 ditë...

Tragjedia mund të shmangej? Pallatet që u shembën nga tërmeti ishin shpallur të pabanueshme

Banorë të Thumanës dëshmojnë se disa nga banesat që u shemben apo dëmtuan ishin shpallur të pabanueshme që pas tërmetit të një viti më...

Tërmeti/ Zëri i Amerikës: Shkelja e rregullave të ndërtimit shtoi dëmet, vihet re mungesa e theksuar e shtetit

Specialistët në Shqipëri mendojnë se pasojat e rënda pas tërmetit të 26 Nëntorit në një pjesë të konsiderueshme të territorit, kanë si shkak përveç...

“Si nuk u shembën muret këtu, po nuk bie…”, shpërthen Lefter Maliqi: Rama duhet të japë dorëheqje

Deputeti i opozitës së re Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë "Rama" në lidhje me tërmetin e 26 nëntorit, që mori 51...

Zv.ministrja e Brendshme: Bilanci i plotë i dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda bëri me dije bilancin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit, që shënoi edhe 51 viktima. Janë 5514...

Fushatë për mbledhje fondesh/ De Biasi në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti (Film)

Gianni De Biasi mbetet trajneri i parë dhe i vetëm i cili udhëhoqi ekipin përfaqësues në një aktivitet madhor si “Euro2016”. Tekniku italian  i vjen...

Këtë të enjte në Kuvend Rama zgjedh pa zhurmë kryeprokurorin

Ndonëse Shqipëria ndodhet në një situatë dramatike pas tërmetit të 26 nëntorit që la pas 51 viktima, mazhoranca qeverisëse po shkon të zgjedhë pa...

Prokuroria e Durrësit: Bllokohen lejet e ndërtimit për 10 vitet e fundit

Prokuroria e Durrësit ka vendosur bllokimin e lejeve të ndërtimit për 10 vitet e fundit. Prokuroria e Durrësit dhe Tiranës lajmëroi dje nisjen e hetimeve...

Pas Sakos e thotë dhe Rama: Ne ju sollëm në hotele me 5 yje, se do ishit në shi e çadra

“Po i marrim njerëzit dhe po i dërgojmë në hotele me pesë yje, në të cilat ata nuk do të paguanin dot kurrë si...

Tërmeti, Bebe Rexha niset drejt Shqipërisë

Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit në Shqipëri, ku humbën jetën 51 njerëz, shumë personazhe të famshëm kanë dhënë kontributin e tyre me...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -