Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas Sakos e thotë dhe Rama: Ne ju sollëm në hotele me 5 yje, se do ishit në shi e çadra

Nga Media 0

“Po i marrim njerëzit dhe po i dërgojmë në hotele me pesë yje, në të cilat ata nuk do të paguanin dot kurrë si pushues”. Kjo ishte deklarata e bërë nga ish-kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako në “ABC News” që bëri xhiron në rrjetet sociale.

Deklarata e Edi Ramës:

Por, duket se Sako e ka dëgjuar diku tjetër këtë deklaratë. Pikërisht nga shefi i saj Edi Rama, i cili gjithashtu i ka thënë të njëjtën gjë banorëve me shtëpi të shkatërruara që janë strehuar në hotele.

Deklarata e Valbona Sakos:

“Këtu është vëmendja e qeverisë se po të mos kishte vëmendje, do ishit akoima në shi dhe në çadër. Nuk është se nuk kanë ndodhur këto gjëra më përpara, por nuk ka bërë vaki ndonjëherë që njerëz të prekur nga fatkeqësitë të vijnë në hotele me pesë yjë”, u thotë Rama disa prej banorëve të prekur nga tërmeti, të cilët janë në një hotel në Durrës.

/abcnews.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej