- Advertisement -

TAG

tërmeti i 26 nëntorit

Aplikimet për dëmshpërblim nga tërmeti, qindra qytetarë dynden në Prefekturën e Durrësit

Hapja e aplikimeve për dëmshpërblim banorët që janë dëmtuar nga tërmeti, ka bërë që para prefekturës të dynden më shumë se 2 mijë banorë...

Tërmeti i 26 Nëntorit/ Bashkia Durrës: S’ka qenë e lehtë të ringrihemi

Bashkia e Durrësit ka përkujtuar 1-vjetorin e tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019-s, ku humbën jetën 51 persona, u plagosën qindra dhe mbetën...

Sot shënon 1 vit nga tërmeti i tmerrshëm i nëntorit, 51 jetë të humbura

Shqipëria u godit një vit më parë nga një tërmet i fortë me magnitudë 6.4 me një epiqendër 16 kilometra në perëndim-jugperëndim të Mamurrasit. Dridhja u ndje në...

Tërmeti i 26 nëntorit, Prokuroria në Durrës përfundon hetimet, çon për gjykim 16 persona

Pas tërmetit të 26 nëntorit që goditi vendin tonë, prokuroria e Durrësit ka njoftuar se ka përfunduar hetimet, ku ka dërguar për gjykim 16...

Shpërthim i fuqishëm, momenti kur hidhet në erë me 130 kg eksploziv pallati 14 katësh në Durrës

Pallati 14 katësh në Durrës që u dëmtua rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit është hedhur sot në erë me shpërthim të telekomanduar. Plot 130...

Rindërtimi pas tërmetit? Banorët e pallatit në Durrës dalin në protestë: S’dimë çdo bëhet me ne

Procesi i rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit në Durrës po kalon në shumë kundërshtim nga banorët e Durrësit. Banorët e pallatit 783, lagja 5,...

U dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, shemben dy pallate në Durrës

Dy pallate në rrugën “Aleksandër Goga” në Durrës janë shembur këtë të hënë, në kuadër të rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit. Bëhet me dije...

Denaj: Rritja e deficitit buxhetor dhe e borxhit publik në nivelin e 80%

Ministrja e Financave, Anila Denaj deklaroi se situata buxhetore e 2020 u godit nga dy ngjarje të rënda, siç ishin tërmeti i 26 nëntorit...

Tërmeti i 26 nëntorit, Rama në Fushë-Krujë: Ka përfunduar 45% e punës

Procesi i rindërtimit vijon në zonat e prekura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ndërsa kryeministri Edi Rama vizitoi sot kantierin në Fushë-Krujë, ku...

Dëmet nga tërmeti, Rama: 4810 familje përfitojnë nga grantet në Lezhë, Laç e Krujë

Kryeministri Edi Rama komunikoi nisjen e dhënies se granteve të Rindërtimit, sa i takon dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Në një komunikim...

Latest news

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...

Nuk kapën skafistin që do dërgonte 55 sirianë në Itali, gjykata lë në burg rojet bregdetare në Vlorë

Pesë rojet bregdetare të arrestuara në Vlorë për rastin e 55 sirianëve janë lënë në burg nga gjykata ditën e sotme. Rojet bregdetare akuzohen për...

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...
- Advertisement -