Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fushatë për mbledhje fondesh/ De Biasi në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti (Film)

Nga Klodiana 0

Gianni De Biasi mbetet trajneri i parë dhe i vetëm i cili udhëhoqi ekipin përfaqësues në një aktivitet madhor si “Euro2016”.

Tekniku italian  i vjen dhe një herë në ndihmë vendit të tij, këtë herë duke iu bashkuar dhe duke qenë ai promotor i një fushatë në Itali në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, De Biasi ka dhënë një mesazh sensibilizues: “Në 14 dhjetor miqtë e mijë organizojnë një aktivitet çiklistik për mbledhje fondesh, që do i vijnë në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri. Ju ftoj të marrim pjesë të gjithë, të shumtë në numër. Edhe ne mund të japim ndihmën tonë. Forca Shqipëri”.

CAROVIGNO, INVITO DI GIANNI DE BIASI ALLA SERATA SOLIDALE IN FAVORE DELL'ALBANIA COLPITA DAL TERREMOTO

CAROVIGNO, INVITO DI GIANNI DE BIASI ALLA SERATA SOLIDALE IN FAVORE DELL'ALBANIA COLPITA DAL TERREMOTO

Publiée par Bici E Solidarieta' Carovigno sur Mardi 3 décembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej