- Advertisement -

TAG

tërmeti

Tërmeti shkund Shqipërinë në mesnatë, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.6 i shkallës Rihter dhe me një thellësi prej 5 kilometrash u regjistrua në orën 00:13. Epiqendra e tërmetit ka qenë...

Tërmeti u prishi shtëpinë, çifti i të moshuarve në Kurbin: Asnjë ndihmë

Çifti i të moshuarve Fran dhe Bardhe Krosi nga fshati Bushnesh, një zonë që ndan Kurbinin me Krujën, që nga tërmeti i 26 nëntorit...

Greqia tronditet nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5.5 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë vetëm pak minuta më parë. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 24...

PD në banesën e rrënuar nga tërmeti, kryefamiljari: Tavani ka rënë komplet, duam ndihmë

Tërmeti i 26 nëntorit dëmtoi shumë familje në Shijak. Një prej tyre ishte dhe banesa e Sali Kokomanit në fshatin Gjepal në Shijak, ku...

Vokshi e Strazimiri në 3 fshatra të Ishmit: Shkollat e dëmtuara nga tërmeti nuk janë gati për vitin e ri shkollor

Teksa na ndajnë pak ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, përfaqësuesit e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Gent Strazimiri kanë zhvilluar një...

Humbi shikimin nga tërmeti, pedagogu i njohur humb edhe betejën me koronavirusin

Pedagogu i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi ka humbur betejën me koronavirusin. Lajmin e hidhur e kanë bërë me dije të afërmit e tij me anë...

IKMT nis prishjen e dy pallateve të dëmtuar nga tërmeti në Durrës, deri më tani 130 objekte shkatërruara (foto)

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur prishjen e dy pallateve në Hamallaj të  Durrësit, të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Objektet janë...

Të heqim dorë nga normaliteti

Të dashur miq, Në Shqipëri e në Ballkan numrat e të prekurve me COVID-19 po rriten. Ndjej për detyrë qytetare që t’ju ftoj të kujdesemi për...

“Shpërndarje paniku”: Policia përndoqi gazetarët pas tërmetit dhe COVID-19

Policia e Shtetit kërkoi ndjekjen penale të një duzine qytetarësh - shumica e tyre gazetarë dhe drejtues mediash, me akuzën se shpërndanë panik pas...

Lëkundje tërmeti me maginditë 4.2 godet Greqinë, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës rihter ka goditur sot Greqinë. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 05:57 të mëngjesit të së...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -