- Advertisement -

TAG

tërmeti

IKMT prish shkollën 9-vjeçare në Durrës, ishte e dëmtuar nga tërmeti

Vazhdojnë prishjet e godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sot Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT ka prishur një shkollë 9-vjeçare....

Tërmeti 4 ballë godet brigjet e ishullit Kos në Greqi

Një tërmet me madhësi 4 shkallën Rihter goditi brigjet e Kos të dielën pasdite. Sipas Institutit Gjeodinamik,  tërmeti kishte epiqendrën e tij 25 km në...

Edi Rama nuk e karantinon dot opozitën

Nga Mesila Doda Edi Rama pasi uzurpoi Partinë Socialiste, Parlamentin, Gjykatat që janë dhe s’janë, Prokurorinë, Pushtetin Lokal, Mediat, Tërmetin dhe Koronavirusin... Pasi bleu zgjedhjet dhe...

Letra prekëse e Denada Ishmit, vajzës durrsake, e cila e përcolli e vetme babain që vdiq nga koronavirusi

Ruzhdi Ishmi dikur kishte qenë inxhiner në fabrikën e NISH cigareve Durrës. Ai humbi jetën prej virusit COVID-19 në moshën 85 vjeçare, megjithëse ishte...

Tërmeti i fuqishëm që goditi Çamërinë shemb disa banesa. Ka të lënduar (fotot)

Një tërmet ka goditur Çamërinë në orët e para të së shtunës. Ai është llogaritur tek 5.6 ballë i shkallës Rihter. Për pasojë janë prishur...

Zgjidhja magjike e Ramës për krizën/ Pas tërmetit, Arben Ahmetaj merr edhe menaxhimin e koronavirusit

Kryeministri Edi Rama i beson një tjetër detyrë të rëndësishme ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj. Kreu i qeverisë ka vendosur të caktojë Ahmetajn si ministrin...

Qeveritari sapunin, mjeku këshillën…

Nga dom Gjergj Meta Po përjetojmë dy trauma njëra pas tjetrës: tërmeti dhe koronavirusi. Në këtë pikë, përveç asaj trupore, ka shumë rëndësi higjena psiko-shpirtërore. Prandaj, duke...

“I am Edi Rama, I am Corona”

Nga Erl Kodra Tërmeti i 26 Nëntorit ishte fatkeqësia e shqiptarëve, por Edi Rama e kalëroi pa pikën e mëshirës. Katër ditë pas tërmetit, unë pata...

Nuk ka qetësi nga tërmetet/ Shqipëria e Greqia lëkunden përsëri

Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter, në zonën detare në jug-perëndim të Nafpaktos. Ky...

Latest news

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen dy persona, arrestohen autorët

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në afërsi të një lokali në lagjen 13 të qytetit të Durrësit. Sipas raportimeve , 2 persona kanë...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Jo vetëm modele/ Ja si ka nisur karriera e sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme (film)

Elena Pici, vajza në të 30-tat , që vjen nga Këshilli i Ministrave është një emër i panjohur , ndërsa sot fitoi vëmendjen e...

Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covid-in që para 10 vitesh (film)

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurës. Në një bisedë me...

Policia zbarkon në Fushë-Krujë, blindohet qendra e qytetit

Forca të shumta të policisë kanë zbarkuar këtë mbrëmje në Fushë-Krujë. Në operacionin që po zhvillohet aktualisht në qendër të qytetit, janë angazhuar efektivë të...
- Advertisement -