- Advertisement -

TAG

tërmeti

Vokshi e Strazimiri në 3 fshatra të Ishmit: Shkollat e dëmtuara nga tërmeti nuk janë gati për vitin e ri shkollor

Teksa na ndajnë pak ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, përfaqësuesit e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Gent Strazimiri kanë zhvilluar një...

Humbi shikimin nga tërmeti, pedagogu i njohur humb edhe betejën me koronavirusin

Pedagogu i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi ka humbur betejën me koronavirusin. Lajmin e hidhur e kanë bërë me dije të afërmit e tij me anë...

IKMT nis prishjen e dy pallateve të dëmtuar nga tërmeti në Durrës, deri më tani 130 objekte shkatërruara (foto)

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur prishjen e dy pallateve në Hamallaj të  Durrësit, të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Objektet janë...

Të heqim dorë nga normaliteti

Të dashur miq, Në Shqipëri e në Ballkan numrat e të prekurve me COVID-19 po rriten. Ndjej për detyrë qytetare që t’ju ftoj të kujdesemi për...

“Shpërndarje paniku”: Policia përndoqi gazetarët pas tërmetit dhe COVID-19

Policia e Shtetit kërkoi ndjekjen penale të një duzine qytetarësh - shumica e tyre gazetarë dhe drejtues mediash, me akuzën se shpërndanë panik pas...

Lëkundje tërmeti me maginditë 4.2 godet Greqinë, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës rihter ka goditur sot Greqinë. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 05:57 të mëngjesit të së...

Nora Malaj mesazh maturantëve: Pas vështirësive të pafundme, sot ju ia dolët që të uleni në banka

Ish-Zëvendës ministrja e Arsimit, Nora Malaj ka uruar suksese të gjithë maturantëve në provimin e parë të Maturës Shtetërore. “Përgjegjësi për Ministrinë që të realizojë standartin...

Basha: Rama nuk i ndihmoi qytetarët as pas tërmetit dhe as gjatë pandemisë (film)

Kreu i opozitës Lulzim Basha u shpreh se Edi Rama e ka shkatërruar ekonominë dhe ka varfëruar shqiptarët akoma edhe më shumë gjatë pandemisë. Duke...

IKMT prish shkollën 9-vjeçare në Durrës, ishte e dëmtuar nga tërmeti

Vazhdojnë prishjet e godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sot Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT ka prishur një shkollë 9-vjeçare....

Tërmeti 4 ballë godet brigjet e ishullit Kos në Greqi

Një tërmet me madhësi 4 shkallën Rihter goditi brigjet e Kos të dielën pasdite. Sipas Institutit Gjeodinamik,  tërmeti kishte epiqendrën e tij 25 km në...

Latest news

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...

Shpresa tek vaksinat, DW: Rëndohet situata e pandemisë në Shqipëri

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën 15. 210 vaksina të BioNTech&Pfizer. Autoritetet theksojnë, se situata...
- Advertisement -