- Advertisement -

TAG

tërmeti

IKMT prish shkollën 9-vjeçare në Durrës, ishte e dëmtuar nga tërmeti

Vazhdojnë prishjet e godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sot Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT ka prishur një shkollë 9-vjeçare....

Tërmeti 4 ballë godet brigjet e ishullit Kos në Greqi

Një tërmet me madhësi 4 shkallën Rihter goditi brigjet e Kos të dielën pasdite. Sipas Institutit Gjeodinamik,  tërmeti kishte epiqendrën e tij 25 km në...

Edi Rama nuk e karantinon dot opozitën

Nga Mesila Doda Edi Rama pasi uzurpoi Partinë Socialiste, Parlamentin, Gjykatat që janë dhe s’janë, Prokurorinë, Pushtetin Lokal, Mediat, Tërmetin dhe Koronavirusin... Pasi bleu zgjedhjet dhe...

Letra prekëse e Denada Ishmit, vajzës durrsake, e cila e përcolli e vetme babain që vdiq nga koronavirusi

Ruzhdi Ishmi dikur kishte qenë inxhiner në fabrikën e NISH cigareve Durrës. Ai humbi jetën prej virusit COVID-19 në moshën 85 vjeçare, megjithëse ishte...

Tërmeti i fuqishëm që goditi Çamërinë shemb disa banesa. Ka të lënduar (fotot)

Një tërmet ka goditur Çamërinë në orët e para të së shtunës. Ai është llogaritur tek 5.6 ballë i shkallës Rihter. Për pasojë janë prishur...

Zgjidhja magjike e Ramës për krizën/ Pas tërmetit, Arben Ahmetaj merr edhe menaxhimin e koronavirusit

Kryeministri Edi Rama i beson një tjetër detyrë të rëndësishme ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj. Kreu i qeverisë ka vendosur të caktojë Ahmetajn si ministrin...

Qeveritari sapunin, mjeku këshillën…

Nga dom Gjergj Meta Po përjetojmë dy trauma njëra pas tjetrës: tërmeti dhe koronavirusi. Në këtë pikë, përveç asaj trupore, ka shumë rëndësi higjena psiko-shpirtërore. Prandaj, duke...

“I am Edi Rama, I am Corona”

Nga Erl Kodra Tërmeti i 26 Nëntorit ishte fatkeqësia e shqiptarëve, por Edi Rama e kalëroi pa pikën e mëshirës. Katër ditë pas tërmetit, unë pata...

Nuk ka qetësi nga tërmetet/ Shqipëria e Greqia lëkunden përsëri

Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter, në zonën detare në jug-perëndim të Nafpaktos. Ky...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -