“A do e bësh i foto me m’retin?” Rama I (i Parë) sajdis një vajzë të vogël Durrës (film)

Duhet të lëçisni

Koronavirusi i merr jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi

Covid-19 i ka marrë jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi. Ajo kishte disa ditë që ishte shtruar në spital në gjendje të rëndë. Ditën e...

Për ato gra që nuk dorëzohen

Nga Evis Nasto “Po të quaj Eva, je dakort?” Kështu nisi biseda me 39- vjeçaren me origjinë nga verilindja, e vendosur në Tiranë prej 20vitesh....

Dallime midis Gjermanisë dhe Francës në botën pas Trumpit?

Nga Auron Dodi Presidenti francez Macron ka kritikuar në mënyrë të pazakontë ashpër Ministren gjermane të Mbrojtjes. Gjermania e Franca janë përplasur publikisht se a...

Shqipëri e dyta në botë, në shtator shtohen kërkesat për azil në vendet e BE-së

Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator, duke arritur në...

Rama I (i Parë) është bërë njësh me popullin që sundon gjatë një vizite inspektuese ristrukturimit të pallateve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës.

Ja një pjesë e dialogut të tij me një nga nënshtetasit e tij durrsak:

Rama: Si je?

Kryefamiljari: Mirë.

Rama kur takon vajzën: O si je ti? Si e ke emrin?

Vajza: Mirë, Tamara.

Kryefamiljari: O Tamara do e bësh me m’retin i foto, (qesh).

Vajza: Po, ( realizon foton)

Rama: E bëjmë edhe një selfie me telefonin tënd, se ju jeni mjeshtëra. Bravo, ja e bën edhe më efekt. Ta heq edhe maskën, ta bëjmë edhe një foto pa maskë, se ashtu dukem si gogoli që ka ardhur në shtëpi.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Koronavirusi i merr jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi

Covid-19 i ka marrë jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi. Ajo kishte disa ditë që ishte shtruar në spital në gjendje të rëndë. Ditën e...

Për ato gra që nuk dorëzohen

Nga Evis Nasto “Po të quaj Eva, je dakort?” Kështu nisi biseda me 39- vjeçaren me origjinë nga verilindja, e vendosur në Tiranë prej 20vitesh....

Dallime midis Gjermanisë dhe Francës në botën pas Trumpit?

Nga Auron Dodi Presidenti francez Macron ka kritikuar në mënyrë të pazakontë ashpër Ministren gjermane të Mbrojtjes. Gjermania e Franca janë përplasur publikisht se a...

Shqipëri e dyta në botë, në shtator shtohen kërkesat për azil në vendet e BE-së

Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator, duke arritur në...

Joe Biden i shkruan letër shqiptarëve: Zoti ju bekoftë!

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës “Miqtë e Amerikës” me rastin e “Ditës...