- Advertisement -

TAG

maskë

Mandati i tretë? Nuk keni pse zini hundën me dorë, se kjo shpikje meksikane ju ndihmon (film)

Studiuesit në Meksikë kanë shpikur një maskë të re për koronavirusin që mund të përdoret nga njerëzit, ndërsa ndodhen në restorante. Maskat e hundës,...

Maskat? Lehtësuan qeveritë të manipulojnë njerëzit

Nga Dritan Shano Njerëzit mund të komunikojnë edhe duke i treguar tjetrit gishtin e mesit, por qyshse ekziston specia jonë, njerëzit krijojnë lidhje, shkëmbejnë informacion...

Çfarë i bën vetes, o gomar?!

Nga Edi Oga Mëngjes herët. U nisa për tek dyqani për të blerë qumësht. Gjithë rrugës kisha një si siklet, të cilin e kuptova kur...

Krishtlindje si asnjëherë më parë/ OBSH: Nëse mblidheni me familjen mbani maskën dhe distancën

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) u ka bërë thirrje Evropianëve që të mbajnë maska ​​gjatë festave të Krishtlindjeve. OBSH theksoi se Evropa ishte në rrezik...

“A do e bësh i foto me m’retin?” Rama I (i Parë) sajdis një vajzë të vogël Durrës (film)

Rama I (i Parë) është bërë njësh me popullin që sundon gjatë një vizite inspektuese ristrukturimit të pallateve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës. Ja...

Si të shmangni avullin tek syzet, ja disa nga truket që duhet të dini kur mbani maskë

Të gjithë janë të detyruar ta mbajnë maskën, edhe nëse kjo mund të krijojë shumë bezdi. Nëse rastësisht jeni edhe një person që mban...

Në një bahçe me bylbyla maskën e kemi me zymbyla

Edi Rama tashmë është përhapës i trendit të gojcës apo gojashkës. Deputetja e Tepelenës, Ediola Braha e ka ngjeshur menjëherë në fytyrë gjithë atë alamet...

Ja cila është fleta e gjobës që ju pret nga sot, në qoftë se nuk mbani maskë (foto)

Qytetarëve shqiptarë u është shtuar një tjetër hall me shtetin duke nisur nga sot. Nëse policia ju kap në flagrancë pa maskë, shteti “social” i...

Trump u hedh mbështetësve maskën: Jam imun ndaj Covid-19

Presidenti amerikan Donald Trump e markoi kthimin e tij në fushatë me hedhjen e maskës së tij drejt turmave. Kreu i Shtëpisë së Bardhë e...

Ja sa lekë do të jetë gjoba, nëse Rilindja të kap në flagrancë pa maskë

Nga e enjtja e tutje gjithkush që do të kapet pa maskë në rrugë do të gjobitet me 3 mijë lekë. Do jetë policia bashkiake...

Latest news

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit

Vala e të nxehtit gjatë verës së vitin 2021 përfshiu gjithë Evropën dhe kryesisht rajonin e Mesdheut. Shkencëtarët thonë se viti i kaluar ishte...

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...
- Advertisement -