Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama flet për 51 viktima/ Ish-gazetari publikon gafën: Ke dy vjet që e ke bërë këngë lapsusin e Bashës, po tani? (film)

Nga 27-shi 0

Ish-gazetari i BBC-së, Ilir Kadia ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, në të cilën deklaron se në Shqipëri janë 51 viktima ër shkak të koronavirusit.

Këtë deklaratë, që me gjasa ishte lapsus nga ana e Ramës, Kadia e ka krahasuar me atë të tabelës së shumëzimit të Bashës rreth dy vite më parë, ndërsa shprehet se kryeministri ka dy vite që e ka bërë “këngë”.

“Lapsus bëre natyrisht! Por ke dy vjet që e ke bërë këngë lapsusin e kreut të opozitës me tabelën e shumëzimit! Po ta kthejë ai me të njëjtën monedhë lapsusi yt është makabër se janë 30 jetë njerëzish dhe jo gogla të tabelës së shumëzimit, o Kryeministri Ynë legjendar!”, shprehet Kadia.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej